aktualności Suzuki 1 Liga

Wygrać we Wrocławiu!

Już drugi raz w tym sezonie tyszanie wyruszają do Wrocławia, tym razem mierzyć będą się z WKK. Wrocław, tak jak zapowiadano przed sezonem, bardzo dobrze sobie radzi w tym sezonie. Po 8 rozegranych spotkaniach notuje bilans 6 zwycięstw i 2 porażek, który daje im 6 pozycje w tabeli. 

Trzon zespołu z Wrocławia się nie zmienił, a dodatkowo trener Tomasz Niedbalski w lato do swojej układanki dopisał dwóch cennych zawodników – Szymona Kiwilsze oraz Dominika Rutkowskiego. 

fot.: Michał Giel

Niedzielny mecz będzie szybki i ofensywny.  Spotykają się ze sobą 2 drużyny, które łącznie trafiają w meczu ponad 60 razy do kosza! WKK Wrocław charakteryzuje się dobrą obroną i twardą grą na zbiórkach. Przeciwnicy trafiają im zaledwie 78.5 punktów na mecz i popełniają prawie 17 strat na mecz. Co więcej, wrocławianie blokują aż 5.5 rzutów swoich rywali. Największym murem pod koszem jest Piotr Niedźwiecki, który tych bloków na mecz ma aż 2.5. Oprócz bloków, wrocławski center dużo walczy na zbiórkach. W duecie z Jakubem Patoką zbierają razem prawie 15 z 41 zbiórek drużyny. 

fot.: Michał Giel

Łatwego meczu tyszanie na pewno nie będą mieć. Po lekkiej zadyszce udało się wstać i wygrać w Warszawie, więc morale w szatni się podniosły. Czasu na odetchnięcie jest bardzo mało. Z jakim nastawieniem GKS podejdzie do niedzielnego meczu odpowiada Radek Trubacz

To prawda, że czasu jest mało i to będzie nasz 6 mecz w ciągu 2 tygodni. Nastawienie jest jak przed każdym innym meczem. Najważniejsze jest żeby podejść skoncentrowanym i od samego początku walczyć o każdą piłkę. Myślę, że w niedzielę możemy spodziewać się bardzo dużego nacisku w obronie i szybkiej gry w ataku, bo taki jest właśnie styl WKK.

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy WKK Wrocław:

Punkty: 14.5 – Tomasz Prostak

Zbiórki: 7.6 – Piotr Niedźwiedzki

Asysty: 4.6 – Tomasz Prostak

Przechwyty: 1.5 – Jakub Patoka

Celne/% za 3: 2.9/41.1 – Tomasz Prostak

EVAL: 17.5 – Piotr Niedźwiedzki

WKK Wrocław – GKS Tychy, 22.11.2020 o 18:00

Transmisja z tego meczu będzie przeprowadzona za pośrednictwem TVCOM i będzie dostępna TUTAJ.