aktualności 2 Liga

Czas również na nowy sezon drużyny rezerw! To nie tylko nowy sezon, ale również nowe doświadczenia, nowa przygoda, nowe wyzwania! Pierwszy raz druga drużyna będzie rozgrywać sezon na szczeblu krajowym. W pierwszym meczu tyska młodzież będzie mierzyć się z MKKS-em Rybnik. 

W zeszłym sezonie liderem Rybniku był Kacper Wydra, który rozgrywki zakończył z niespełna 17 punktami na koncie, a do tego dokładał 6.1 asyst oraz 5.7 zbiórek. W tych rozgrywkach niewątpliwym wzmocnieniem dla Kacpra Wydry będzie znany tyskiej publiczności Maciek Krakowczyk, który dołączył w minione lato do drużyny. Maciek w zeszłym sezonie bronił barw Kątów Wrocławskich, gdzie jego średnie wynosiły 11.7 punktów, 6.5 zbiórek oraz 2.7 asyst. Skład trenera Jakuba Krakowczyka głównie składa się z młodych zawodników. Tyszanie m.in. powinni zwrócić uwagę na Marcina Kosiorowskiego oraz Kacpra Majewskiego, których średnie punktowe z zeszłego sezonu były bliskie dwucyfrowemu wynikowi, a w poszczególnych meczach ich liczniki szybowały nawet powyżej 20 punktów. 

MKKS Rybnik minione rozgrywki zakończył na 10 miejscu w grupie C z bilansem 11 zwycięstw oraz 19 porażek. Średnio na mecz rzucali 73.5 punktów tracąc niespełna 78 „oczek”. Trafiali ponad 8 „trójek” na mecz na 30.4% skuteczności. Na atakowanej tablicy zbierali blisko 11 piłek, a po bronionej stronie 29.5. 

GKS podczas sezonu przygotowawczego rozegrał mecz z Rybnikiem, który wyraźnie wygrał MKKS 86:61. Wśród tyskich rywali po 14 „oczek” na swoim koncie mieli Kosiorowski, Lewandowski i Szybiński. 

Otwarcie sezonu 2 ligi na tyskiej hali już w niedzielę o 14:00! 

GKS II TychyMKKS Rybnik, 25.09.2022 o 14:00

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy MKKS-u Rybnik (statystyki z zeszłego sezonu):

Punkty: 16.9 – Kacper Wydra

Zbiórki: 6.2 – Adam Anduła

Asysty: 6.1 – Kacper Wydra

Przechwyty: 1.7 – Kacper Wydra

Celne/% za 3: 1.9/36.5 – Kacper Majewski

EVAL: 17.2 – Kacper Wydra

Wstęp na mecz jest darmowy. Zapraszamy!