aktualności Bez kategorii

GKS Tychy II po zaciętym spotkaniu wygrywa ze Skawą Wadowice 67:59 i zwycięża w grupie A awansując do finałów 3 ligi!

Pierwszy mecz wygrał Basket Kwidzyn 97:81 z ŁKS-em Łódź i tym samym podopieczni trenera Wojtka Jagiełki musieli wygrać min. 5 punktami.

Obie drużyny walczyły o awans, stąd przez całe 40 minut byliśmy świadkami zaciętego, twardego pojedynku. GKS mocniej zaczął mecz prowadząc od samego początku. Do przerwy liderem punktowym był Artur Ziaja, który finalnie mecz skończył z 16 punktami. W drugiej połowie zawodnicy GKS-u wykorzystywali podkoszową przewagę Tomka Bzdyry.

Na 3 minuty do końca tyszanie prowadzili 67:47. Był to korzystny wynik dla GKS-u, lecz starty musieli odrabiać zawodnicy Skawy Wadowice. O ich awansie zadecydowała końcówka meczu, gdzie odrobili oni straty i to właśnie zawodnicy z Wadowic zajęli 2 miejsce gwarantujące awans do finałów.

MKS Skawa Wadowice 59:67 GKS Tychy II

Bzdyra 19 (8 zbiórek), Ziaja 16 (7 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty), Danielak 10, Jakacki 8, Szczepanek 8 (3 przechwyty), Polakowski 4 (6 wymuszonych fauli), Wspaniały 2, Machała 0, Gierlotka 0, Hadam 0