aktualności Druga drużyna

Pierwszy dzień turniejowy za nami.

GKS Tychy II na otwarcie zawodów podejmował MTS Basket Kwidzyn. Od pierwszej minuty było widać, że oba zespoły zostawią dużo sił na parkiecie. Pomimo prowadzenia przez cały mecz przyjezdnych tyszanie nie odstawali od nich na krok.

Dopiero w końcówce 3 kwarty pozwolili odskoczyć rywalom na więcej punktów. W 4 ćwiartce za ciosem poszli zawodnicy z Kwidzyna prowadząc na 1 minutę do końca spotkania nawet 14 punktami. Trener Wojtek Jagiełka mobilizował zawodników, żeby odrabiać straty, ponieważ finalnie o grze w następnej rundzie może decydować bilans punktowy. Tym samym w 50 sekund GKS trafił 11 punktów i zniwelował przewagę do 6 „oczek”. MTS Basket Kwidzyn wygrywa z GKS-em Tychy II 93:87.

W drugim spotkaniu po odrobieniu strat z zimniejszą krwią wygrywa MKS Skawa Wadowice 83:81 z ŁKS-em Szkołą Gortata Łódź.

Jutro o 16:00 zmierzą się ze sobą MTS Basket Kwidzyn oraz MKS Skawa Wadowice, a o 18:45 GKS Tychy II i ŁKS Szkoła Gortata Łódź.

GKS Tychy II 87:93 MTS Basket Kwidzyn

Szczepanek 26 (6/12 za 3), Ziaja 17 (8 zbiórek), Bzdyra 13 (10 zbiórek, 6 w ataku), Jakacki 12, Wspaniały 10, Machała 5 (5 asyst, 3 przechwyty), Polakowski 4 (6 wymuszonych fauli), Gierlotka 0, Hadam 0, Danielak 0