aktualności Pekao S.A. 1 Liga

Bytomianie nie najlepiej rozpoczęli swoją przygodę z Suzuki 1 Ligą Mężczyzn. Podopieczni Mariusza Bacika przegrali pięć pierwszych spotkań, złą passę przełamując w Lublinie. Kolejne cztery mecze ponownie padły jednak łupem rywali. Do meczu z uskrzydlonym zwycięstwem nad niepokonanym HydroTruck Radom GKS-em Tychy BS Polonia przystępowała z bilansem 1-9. Gospodarze przystąpili do meczu z dużą energią i po serii 10 rzuconych punktów prowadzili 23:14. Aktywny w pierwszej kwarcie był Sebastian Dąbek – 7 punktów z rzędu, a skuteczny z linii rzutów wolnych Michał Chrabota (8 na 8 w całym spotkaniu). GKS przez całe spotkanie miał przewagę w walce na tablicach, ale nie potrafił jej wykorzystać. Aż 19 zbiórek zanotował Patryk Kędel, który dodatkowo uzyskał 12 punktów. Do przerwy BS Polonia prowadziła 42:37 i tę przewagę zdołała powiększyć w trzeciej kwarcie. Odrzuceni od kosza gospodarze w trzeciej odsłonie trafiali tylko z dystansu (5 trójek), pierwszy rzut za dwa punkty umieszczając w koszu w połowie ostatniej odsłony. Przez całą drugą połowę miejscowi utrzymywali jednak przewagę, w całych zawodach popełniając o 9 strat mniej niż rywale. Najlepszym punktującym spotkania został Michał Chrabota – 21 punktów. Teraz czeka tyszan mecz we własnej hali z Basketem Poznań. Początek meczu godz. 20.00.

BS Polonia Bytom 81:71 GKS Tychy (26:18 | 16:19 | 15:13 | 24:21)

Stankowski 16 (3/5 za 3), Kamiński 14 (7 zbiórek), Kędel 12 (19 zbiórek, 9 w ataku), Krajewski 8, Koperski 8, Mąkowski 7, Wieloch 6, Ziaja, Nowak, Chodukiewicz