aktualności Suzuki 1 Liga

Kapitan tyskich koszykarzy kończy dwuletnią przygodę z GKS Tychy. Był jedną z najbarwniejszych postaci tyskiego zespołu. Zdecydowanie jednym z ulubieńców miejscowych kibiców. W szatni dla młodych zawodników był wzorem i przykładem do naśladowania:

Zdecydowanie to jeden z najlepszych zawodników jakiego kiedykolwiek spotkałem na swojej drodze. Imponował mi pod wieloma względami. Przede wszystkim spokojem i opanowaniem, chłodną głową bez względu na to co się działo na boisku. Najbardziej zaskoczył mnie tym, że nas młodych zawodników traktował jak swoich kolegów. Zawsze służył mi dobrym słowem, wspierał na treningu jak na meczach kiedy dostawałem szansę od trenera. Dzielił się swoim doświadczeniem. Życzę mu powodzenia w ekstraklasie – wspomina tyski wychowanek Artur Danielak.

Radek przez dwa lata gry na tyskim parkiecie, gdzie spędził 1972 minuty, zdobył 827 punktów co daje mu średnią 12,5 punktów na mecz, 38% za 3 punkty, 80% z linii osobistych, 2,6 zbiórek oraz 2 asysty na mecz.

Radku w imieniu całego klubu, sztabu szkoleniowego, drużyny oraz tyskich kibiców dziękujemy za wszystkie chwile spędzone na parkiecie reprezentując GKS Tychy. Życzymy powodzenia na parkietach ekstraklasy.