Oficjalna strona GKS Tychy

A A A +A ++A

Stadion Miejski Tychy

O Stadionie

18 lipca 2015 roku to ważna data w nowej historii klubu. To właśnie wtedy swoją działalność rozpoczął jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku – Stadion Miejski. Na początku 2013 roku stadion, który służył tyszanom przez ostatnie 42 lata, został zrównany z ziemią, a w jego miejscu powstał fantastyczny obiekt spełniający kryteria najnowocześniejszych stadionów w Europie.

Tyski stadion był jedną z aren Mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku (rozegrano na nim trzy spotkania fazy grupowej i jeden półfinał turnieju) oraz Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku (odbyło się na nim sześć spotkań fazy grupowej, jeden mecz 1/8 finału i jeden ćwierćfinał). Ponadto odbyły się tutaj także mecze reprezentacji Polski kobiet.

  • Podstawowe informacje o obiekcie:

Nazwa: Stadion Miejski Tychy
Adres: ul. Edukacji 7, 43-100 Tychy
Właściciel: Tyski Sport S.A.
Lata budowy: 2013-2015
Pojemność: 15 150 (wszystkie miejsca siedzące)
Miejsca parkingowe: 317 (197 ogólnodostępnych dla widzów)
Mecz otwarcia: GKS Tychy – 1. FC Köln 0:1 (18.07.2015, frekwencja: 13 000)
Rekord frekwencji na meczu GKS Tychy:  11 489 (01.10.2016; GKS Tychy – GKS Katowice 1:0)

Folder promocyjny Stadionu Miejskiego Tychy wydany na otwarcie (2015 r.)

Oferta najmu

Nowoczesny obiekt sportowy w Tychach to nie tylko sport na najwyższym poziomie i prestiżowe wydarzenia kulturalne – to również świetne miejsce dla małego i dużego biznesu. Miejsce, gdzie dzięki wspólnemu przezywaniu emocji sportowych lub doznań kulturalnych można zacieśniać więzi korporacyjne, relacje z klientami i kluczowymi partnerami w biznesowymi. Doskonale do tego celu nadaje się przyjazna atmosfera strefy VIP. Spotkania o biznesowym charakterze mogą odbywać się w lożach VIP, salach konferencyjnych oraz we wnętrzu restauracji. Co więcej, korzystający z usług strefy VIP sami mogą stać się uczestnikami wydarzeń sportowych. W najbliższym sąsiedztwie Stadionu znajduje się sztuczne boisko piłkarskie, kryta pływalnia, korty tenisowe oraz nowobudowany stadion lekkoatletyczny. Wszystkie te obiekty mogą być doskonałym miejscem na organizację amatorskich turniejów i budowanie relacji biznesowych w luźnej atmosferze sportowej rywalizacji.

Wolne lokale użytkowe – Ogłoszenie – wolny lokal użytkowy na terenie Stadionu Miejskiego Tychy

Kontakt

Monika Myśliwiec

mobile: 505 948 646

e-mail: monika.kotas@tyski-sport.pl

Organizacja imprez

Stadion Miejski Tychy to świetnie położony obiekt oferujący ogromne możliwości. Wydawać by się mogło, że obiekt może służyć tylko piłkarzom i miłośnikom tej najpopularniejszej dyscypliny sportu na świecie. Nic jednak bardziej mylnego. To również infrastruktura zapewniająca pełną obsługę każdej imprezy. Widzowie mogą nie tylko zajmować trybuny okalające płytę, ale istnieje również możliwość zorganizowania miejsc siedzących lub stojących na samej płycie. Stadion jest więc idealnym miejscem do organizacji nie tylko wydarzeń sportowych, ale również koncertów i innych wydarzeń artystycznych oraz targów wystawienniczych. Bez wątpienia wielofunkcyjność jest jednym z najważniejszych atutów Stadionu.

Kontakt

Monika Myśliwiec

mobile: 505 948 646

e-mail: monika.kotas@tyski-sport.pl