aktualności Suzuki 1 Liga

Za koszykarskim GKS-em ostatni domowy mecz w tym roku, a przed prawdziwe, trudne sprawdziany. Na ostatnie cztery mecze pierwszej rundy będziemy rywalizować z zespołami z miejsc 2-5. Pierwszy z trzech meczów wyjazdowych odbędzie się w Łańcucie. Miejscowy Sokół jeszcze do niedawna był liderem, lecz po dwóch porażkach musiał ustąpić miejsca tyszanom. 

fot.: Michał Giel

Po 9 meczach z rzędu bez porażki sobotni rywale musieli uznać wyższość przeciwników dwa razy z rzędu. Najpierw Sokoła pokonał Znicz Basket Pruszków 96:86, a tydzień później TBS Śląsk II Wrocław 84:74. W ostatniej kolejce po zaciętej końcówce łańcucianie wygrali z WKK Wrocław 94:91. 

fot.: Michał Giel

Niekwestionowanym liderem żółto-czarnych jest Marcin Nowakowski. Rozgrywający ma na swoich barkach wieloletnie doświadczenie z ekstraklasowych parkietów, które doszczętnie wykorzystuje w tym sezonie w 1 lidze. Do 14.3 punktów dodaje 7.8 asyst (najlepszy wynik w lidze) oraz 3.7 zbiórek na mecz. Zawodnik został okrzyknięty MVP października i jeżeli tyszanie będą myśleć o zwycięstwie, to zatrzymanie Nowakowskiego będzie kluczowe. W szeregach drużyny trenera Kaszowskiego pod koszem rządzi duet Filip Struski-Przemysław Wrona, którzy łącznie zbierają 13.4 piłek z tablic. 

fot.: Michał Giel

Mocną stroną Sokoła na stronie atakowanej są rzuty trzypunktowe. 10.4 takich rzutów na mecz trafia do kosza na 35.4% skuteczności. Po drugiej stronie parkietu Sokół pozwala swoim przeciwnikom na rzucanie średnio 77.3 punktów. Największymi plusami drużyny z Podkarpacia jest wyrównany skład, a trener Kaszowski może obciążyć większą odpowiedzialnością każdego zawodnika, którego wpuści. 

Sobotni mecz przyciągnie publiczność, a stawką jest fotel lidera w Suzuki 1 Lidze! Spodziewamy się twardej gry i walki o każda piłkę i centymetr parkietu! 

fot.: Michał Giel

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy Rawlplug Sokoła Łańcut:

Punkty: 14.3 – Marcin Nowakowski

Zbiórki: 8.0 – Filip Struski

Asysty: 7.8 – Marcin Nowakowski

Przechwyty: 1.6 – Mateusz Szczypiński

Celne/% za 3: 2.1/43.1 – Bartosz Czerwonka

EVAL: 19.6 – Marcin Nowakowski

Rawlplug Sokół ŁańcutGKS Tychy, 04.12.2021 o 17:30