aktualności Suzuki 1 Liga

Tyszanie po nieudanych ostatnich dwóch kolejkach będą mieli okazje do odbudowania się w najbliższą niedzielę. Przeciwnik, który w pierwszej rundzie przegrał z GKS-em 37 punktami, ale to przeciwnik, którego skład diametralnie się zmienił. Podopieczni trenera Tomasza Jagiełki wyjadą do Zgorzelca, by zmierzyć się tam z miejscowym Turowem. 

fot.: Michał Giel

Turów zajmuje ostatnią pozycje w tabeli z zaledwie 2 zwycięstwami, lecz w ostatnim czasie ich szeregi zasilili tacy zawodnicy, jak Adrian Kordalski, Mateusz Stawiak czy Michał Marek. Zgorzelczanie w ostatnich 3 kolejkach napsuli krwi Starogardowi Gdańskiemu, z którym przegrali zaledwie 5 punktami oraz Sokołowi Łańcut, gdzie ulegli 8 punktami, a zwycięstwo odnieśli ze Śląskiem II Wrocław 84:70 z którym w pierwszej rundzie przegrali 54:142.

fot.: Michał Giel

Turów traci średnio 92.5 punktów na mecz, a rzuca zaledwie 68.7. Ich gra w ofensywnie opiera się na rzutach 3-punktowych, których średnio trafiają 7.4 na mecz. W obronie wymuszają blisko 15 strat wśród swoich przeciwników przechwytując blisko 7 piłek na mecz. 

fot.: Michał Giel

Liderem jest dobrze znany na pierwszoligowych parkietach Adrian Kordalski, którego licznik punktowy wskazuje 23 punkty na mecz! Rozgrywający trafia średnio 3 „trójki” na mecz na 52.9% skuteczności, a do tego rozdaje 8 asyst i zbiera 6.3 piłek z tablic, co daje eval równy 26. Aby zatrzymać najbliższych rywali tyszanie będą musieli głównie skupić się na Kordalskim. Pod koszem rządzi duet Pruefer-Marek, którzy razem mają średnio 16.1 zbiórek na mecz. 

fot.: Michał Giel

Aktualne liczby stawiają GKS w roli niekwestionowanego lidera, lecz Turów z pełnym składem na swoim parkiecie będzie bardzo niewygodnym, trudnym do pokonania rywalem, lecz tyszanie jadą z jednym celem – przywieść punkty do domu. 

fot.: Michał Giel

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy PGE Turów Zgorzelec:

Punkty: 23.0 – Adrian Kordalski

Zbiórki: 8.3 – Michał Marek 

Asysty: 8.0 – Adrian Kordalski

Przechwyty: 1.7 – Adrian Kordalski, Stanisław Heliński 

Celne/% za 3: 3.0/52.9 – Adrian Kordalski 

EVAL: 26.0 – Adrian Kordalski 

PGE Turów Zgorzelec – GKS Tychy, 23.01.2022 o 17:00