aktualności Suzuki 1 Liga

Tyscy koszykarze po lekkiej zadyszce już powrócili na właściwe tory, co doszczętnie pokazali w ostatnim meczu wygrywając z Decką Pelplin różnicą 33 punktów! Teraz jednak zadanie na pewno nie będzie łatwe. Podopieczni trenera Jagiełki wyjeżdżają do Krosna, gdzie powalczą z Miastem Szkła, czyli 8 siłą ligi.

fot.: Michał Giel

Drużyna z Krosna w grudniu zmieniła swojego szkoleniowca i odkąd zespół przejął Edmunds Valeiko mają bilans 6 zwycięstw i zaledwie 2 porażek. Przegrane Miasto Szkła w tym czasie to mecze z Krakowem (73:74) oraz z Opolem (77:80), a zwycięstwa odnieśli m.in. z Górnikiem Wałbrzych czy Polonią Warszawa.

Mecz na tyskiej hali z pierwszej rundy był niezwykle zacięty, a szale na swoją korzyść GKS przechylił dopiero w ostatniej kwarcie, którą zwyciężył 24:15, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 83:80. Dla trójkolorowych bardzo dobre spotkanie rozegrał wtedy Maciej Koperski, autor 24 punktów, w tym 4/8 za 3.

fot.: Michał Giel

Liderem Szklanego Teamu jest dobrze znany w Tychach Michał Jankowski, który rok w rok jest jednym z czołowych strzelców ligi. W tegorocznych rozgrywkach notuje 16 „oczek” i w tym niespełna 3 celne rzuty za 3 na 36% skuteczności. Drugim zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową jest podkoszowy Klavs Dubults, który do 14 punktów dokłada 7.8 zbiórek. Pod koszem pomaga mu doświadczony Darrell Harris – średnio 8.4 punktów oraz 5.3 zbiórek. Za rozegranie odpowiedzialni natomiast są Kacper Traczyk oraz młodzieżowiec Hubert Łałak, który początku sezonu do udanych nie zaliczy, jednak pod wodzą nowego szkoleniowca widać progres, a razem z tym coraz większe minuty otrzymuje 19-latek. 

Krośnianie w ciągu 22 spotkań notują 80.6 punktów i tracą 77.5. Zespół bardzo dobrze wygląda na tablicach, gdzie notuje blisko 40 zbiórek na mecz, a w tym 12.3 w ataku (2 wynik w lidze)! Co więcej, swoim rywalom pozwalają na zaledwie 34.6 zbiórek. Drużyna z Krosna rozdaje 19.4 asysty, jednak przy tym traci ponad 16 piłek na mecz. Więcej strat popełniają tylko młodzi zawodnicy z Lublina, którzy zamykają tabele. Jednak gdy już dochodzi do oddania rzutu, to grają na bardzo dobrej skuteczności – 46.8% z gry, 55.8% za 2 i 33.3% za 3. 

fot.: Michał Giel

Twierdza w Krośnie będzie na pewno szczelnie broniona przez gospodarzy, jednak powoli sezon wchodzi w najważniejszą cześć i każda drużyna walczy do samego końca o zwycięskie punkty! Jedziemy po 2 punkty! 

Miasto Szkła KrosnoGKS Tychy, 05.02.2022 o 18:00

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy Miasta Szkła Krosno:

Punkty: 16.0 – Michał Jankowski 

Zbiórki: 7.8 – Klavs Dubults

Asysty: 4.0 – Hubert Łałak

Przechwyty: 1.3 – Hubert Łałak 

Celne/% za 3: 2.7/36.0 – Michał Jankowski

EVAL: 18.4 – Klavs Dubults

Transmisja z meczu odbędzie się na platformie emocje.tv.