aktualności Suzuki 1 Liga

Najlepiej punktujący zawodnik zostaje w drużynie. Radosław Trubacz podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywać przez najbliższy sezon z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

To była bardzo szybka decyzja. Podpisałem umowę jeszcze przed otrzymaniem propozycji z innych klubów. Zagraliśmy dobry sezon i widzę w Tychach szansę na dalszy rozwój. Chcę nadal to kontynuować i grać jeszcze lepiej. Myślę, że jako zespół z roku na rok będziemy coraz silniejsi i dlatego zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu – wyjaśnia Radosław Trubacz, zawodnik GKS Tychy.

Dla 27- letniego zawodnika, będzie już szósty sezon na pierwszoligowych parkietach. Zakończone kilka tygodni temu rozgrywki były dla niego najlepszymi w dotychczasowej karierze.

Niski skrzydłowy w minionym sezonie spędził na parkiecie 1046 minut i zdobył aż 413 punktów. Jego średnia wyniosła 12.1 pkt na mecz co jest najlepszym wynikiem w całym zespole.

Co więcej w 25 spotkaniach Trubacz popisał się podwójną zdobyczą punktowa! Ponadto trafiał średnio ponad 2 rzuty za 3 na bardzo dobrej 38% skuteczności.

Na pewno był to najlepszy sezon w moim życiu. Oceniam go bardzo pozytywnie. Dostałem od trenera wiele minut i myślę, że wykorzystałem je w miarę dobrze. Cały ten sezon był ogólnie dobry, bo jako cały zespół zaskoczyliśmy na pewno pozytywnie. Jeśli chodzi o moją formę, to na pewno wynika to z większego doświadczenia, ciężkiej pracy, ale bez wątpienia dużą rolę odegrał trener. Czuję jego zaufanie i bardzo dobrze się dogadujemy – dodaje zawodnik GKS Tychy.

Średnie statystyki w sezonie: 

Punkty: 12.1 (1 w drużynie)

Zbiórki: 3.0 

Asysty: 1.7 (4 w drużynie, PO – 3.25)

% za 3: 38 (2 w drużynie)

% za 1: 84.6 (1 w drużynie)

Przechwyty: 0.9 (3 w drużynie) 

Eval: 9.8 (4 w drużynie)