aktualności Druga drużyna

Miniony weekend był bardzo intensywny dla GKS-u Tychy II, ponieważ rozegrali aż dwa ligowe spotkania!

W sobotę w Tychach rywalizowali z liderem MCKS Czeladź, gdzie pokazali swój charakter i nie dali nawet nadziei przeciwnikom na zwycięstwo. Pewnie wykorzystali przewagę parkietu, a momentami prowadzenie sięgało prawie 30 punktów! Finalnie GKS Tychy II wygrał z MCKS Czeladź 76:60, a drużynę do zwycięstwa poprowadzili Artur Ziaja i Filip Wspaniały.

W niedzielę natomiast tyszanie wybrali się do Cieszyna na zaległy mecz z miejscową Stelą. GKS po sobotniej wygranej nie zamierzał się zatrzymywać i zawodnicy trenera Wojtka Jagiełki pewnie prowadzili grę od pierwszej minuty. Dobra skuteczność w ataku pozwoliła rzucić w drugiej kwarcie aż 33 punkty! GKS drugi mecz wygrywa w bardzo dobrym stylu. W Cieszynie pokonali Stelę 102:71, a najwięcej punktów dla tyszan zdobył Tomasz Bzdyra.

GKS po 9 rozegranych spotkaniach ma na koncie 15 punktów i zajmuje 2 miejsce w lidze tracąc do lidera zaledwie 1 punkt!

GKS Tychy II 76:60 MCKS Czeladź

Ziaja 16, Wspaniały 16, Bzdyra 11, Machała 8, Szczepanek 8, Jakacki 4, Polakowski 3, Mertus 3, Hadam 2, Viscardi 2, Gierlotka 2, Danielak 1

Stela Cieszyn 71:102 GKS Tychy II

Bzdyra 20, Danielak 17, Wspaniały 14, Machała 11, Polakowski 10, Jakacki 7, Ziaja 6, Szczepanek 6, Półtorak 5, Gierlotka 4, Viscardi 2, Mertus 0