aktualności Pekao S.A. 1 Liga

GKS Tychy po bardzo dobrym meczu u siebie pokonał AZS UMCS Start II Lublin 93:62. Zwycięstwo zapewniliśmy sobie pewną grą od początku meczu oraz konsekwentnym trzymaniem przeciwnika na dystans. W Suzuki 1 liga, to nasze 5 zwycięstwo.

Pierwsza kwarta zdecydowanie dla nas, od początku do końca prowadziliśmy grę i uciekaliśmy z wynikiem. Nie pozwoliliśmy rozpędzić się przeciwnikom, przez co ich dorobek punktowy był mniejszy niż nasz. Co najważniejsze graliśmy jak drużyna.

Drugą kwartę rozpoczęliśmy od celnego rzutu za 3 punkty, w wykonaniu Macieja Koperskiego. Z każdą minutą, coraz bardziej powiększaliśmy swoją przewagę. W końcowym minutach kwarty, kolejny raz nasza drużyna przyspieszyła grę, dzięki czemu do szatni schodziliśmy przy wyniku 45:29.

Trzecia kwarta była dość równa, różnica punktów z poprzedniej kwarty utrzymywała się. Przeciwnicy starali się odrabiać straty, ale dobrze ustawiona obrona GKSu oraz nie trafione rzuty przez drużynę z Lublina sprawiały, że było to nie możliwe. Po tej kwarcie, na tablicy widniał wynik 71:51.

Ostatnia kwarta, to tylko wisienka na torcie z naszej strony. Dobra gra przez cały mecz, pozwoliła nam nie martwić się o wynik w końcówce. W każdej kwarcie dominowaliśmy przeciwnika, tak było również w tej części spotkania. Celne rzuty oraz solidna obrona sprawiły, że po ostatniej syrenie mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

GKS Tychy 93:62 AZS UMCS Start II Lublin (26:16 | 19:13 | 26:22 | 22:11)

Trubacz 20 (6/9 za 3), Koperski 11, Wieloch 11 (7 asyst), Stankowski 10 (5 zbiórek, 5 asyst), Diduszko 9 (7 zbiórek), Krajewski 8, Mąkowski 7, Tyszka 6 (7 zbiórek), Ziaja 5, Nowak 4, Choudkiewicz 2, Szczepanek 0