aktualności Suzuki 1 Liga

Zadebiutował już na parkietach Energa Basket Liga i zebrał cenne doświadczenie w pierwszej lidze. Teraz Krystian Tyszka będzie kontynuował swoją karierę w GKS Tychy. W ubiegłym sezonie silny skrzydłowy reprezentował barwy ligowego rywala tyszan, Elektrobud-Investment ZB Pruszków .

Dużą rolę w transferze odegrał trener. Tomasz Jagiełka wykazywał bardzo duże zainteresowanie moją osobą i to przekonało mnie do transferu. Zastanawiałem się nad ofertą jakiś czas, dlatego, że mam dość daleko do domu, ale ostatecznie zdecydowałem dołączyć się do zespołu – wyjaśnia Krystian Tyszka, nowy zawodnik GKS Tychy.

Krystian Tyszka pierwsze koszykarskie kroki stawiał w UKS Dziewiątka Łomża. Następnie był jeszcze zawodnikiem Gimnazjalnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk, z którego pięć lat temu trafił do Radomia. W barwach KS Rosa-Sport Radom dwukrotnie zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Polski do lat 20.

W sezonie 2018/19 23- letni zawodnik rozegrał osiem spotkań w Energa Basket Liga w zespole HydroTruck Radom . Kolejny sezon spędził już drużynie rezerw HydroTruck Sky Tattoo II Radom, która występowała w drugiej lidze.

W ubiegłym sezonie silny skrzydłowy trafił do pierwszoligowego Elektrobud-Investment ZB Pruszków w którym spędził na parkiecie 820 minut i zdobył 232 punkty.

Na pewno mam nadzieję na dobry sezon, ale najważniejsze jest dla mnie dobro drużyny oraz minuty na boisku. W Tychach stawiam głównie na rozwój osobisty i drużynowy. Chciałbym oczywiście dojść z drużyną jak najdalej a może nawet wygrać coś w najbliższym sezonie, by sprawić tyskim kibicom dużo radości – dodaje Krystian Tyszka.