aktualności Pekao S.A. 1 Liga

Pierwszy mecz sparingowy naszej drużyny to przysłowiowe „koty za płoty”. Ewidentnie było widać, że nowy zespół potrzebuje jeszcze czasu na zgranie co jest normalne po takiej przebudowie. Sztab trenerski ma wstępną analizę do dalszych gier sparingowych z dużo mocniejszymi zespołami, a o wstępną poprosiliśmy trenera Tomasza Jagiełkę:

– nie jestem zadowolony z tego spotkania, mamy młody zespół i oczekuję od tych chłopaków, że będą głodni udowodnienia takim graczom jak Piechowicz czy Bogdanowicz, że idą po swoje. Niestety tego nie było widać i to jest niepokojące. W środę jest kolejna szansa na pokazanie DNA jakie chcemy posiadać. Powiedziałem chłopakom, że ta liga będzie bardzo trudna i nieważne, z którym miejscem w tabeli zagramy to trzeba dać z siebie sto procent zaangażowania. Nie usprawiedliwiam ich dlatego, że są młodzi, trenujemy mocno i oceniam ich na podstawie tego meczu i tego co wykonaliśmy przez dwa tygodnie. Tutaj chodzi o cechy wolicjonalne, małe detale, komunikacje, zachowania w obronie na które nie ma czasu na treningach a zawodnik na tym poziomie musi posiadać. Wierzę w to, że będzie lepiej, jestem spokojny, czeka nas dużo pracy i zawodnicy o tym wiedzą – podsumował krótko trener Tomasz Jagiełka.

W meczach sparingowych nikt zdecydowanie nie przywiązuje uwagi do wyniku, jednak niedosyt pozostaje zwłaszcza u młodych zawodników, którzy chcą się pokazać z jak najlepszej strony w nowym zespole. O kilka słów po meczu pokusił się nowy nabytek tyskiego zespołu Ilian Węgrowski:

– to był nasz pierwszy sparing i dopiero się poznajemy z chłopakami, jest to tak naprawdę dla nas lekcja pokory. Na początku wszystko było w miarę dobrze, potem po kilku trójkach Polonii coś się popsuło. Straciliśmy kontrolę i nie byliśmy w stanie już tego odrobić. Jeżeli chodzi o moje pierwsze tygodnie w nowym zespole to jest wszystko w porządku. Dystans od domu w moim wieku niema znaczenia, codziennie jestem na hali, kocham to co robię i myślę, że będzie dobrze – podsumował po meczu lekko zestresowany Ilian Węgrowski.

Teraz czeka tyszan w środowy wieczór wyjazdowy sparing z GTK Gliwice. Początek spotkania 19.30.