aktualności Pekao S.A. 1 Liga

Jest jednym z najmłodszych zawodników, ale dobra atmosfera w szatni, to w dużej mierze jego zasługa. Jest liderem w drużynie rezerw, a w 1 lidze walczy o każdą minutę na parkiecie. Artur Danielak zostaje w Tychach! Nowa umowa 21- letniego gracza będzie obowiązywać do końca sezonu 2024/25.

Dla młodego zawodnika będzie to piąty sezon w trójkolorowych barwach. Artur gra dla GKS-u od sezonu 2020/2021, aż do teraz. Nasz skrzydłowy  w trakcie dotychczasowej przygody w Tychach rozegrał 72 spotkania. 24 razy wychodził na parkiety 1 ligi, a 48 w drużynie rezerw.

Przedłużyłem kontrakt ze względu na to, że chce sobie dać szansę na większą ilość minut w 1 lidze. Dodatkowym aspektem jest fakt, że chce trenować z lepszymi i doskonalić swoje umiejętności – mówi Artur Danielak, zawodnik GKS-u Tychy.

526 punktów dla rezerw w całym sezonie, MVP oraz najlepszy strzelec półfinałów 3 ligi w Pile, MVP w finałach w Stalowej Woli czy trzeci najskuteczniejszy zawodnik sezonu z gry oraz pierwszy zawodnik sezonu rzutów za 3 punkty. Te liczby robią wrażenie, co pokazuje, że doświadczenie zdobywane na treningach Tomasza Jagiełki, nie idzie na marne.

  • Jak wyglądały Twoje wakacje i czy czas na odpoczynek już minął i wdrażasz się w treningi?

Moje wakacje tak naprawdę co roku wyglądają identycznie. Trenuję codziennie, ale staram się to urozmaicać. Biegam, chodzę na siłownię, pływam, ale głównie skupiam się na treningu koszykarskim. Mimo wszystko zawsze znajdzie się chwila czasu na odpoczynek.

  • Jakie są Twoje oczekiwania na ten sezon indywidualne oraz drużynowe?

Oczekiwania na ten sezon są jasne. Chce jak najwięcej wynieść z treningów i nauczyć się od pozostałych graczy. Ważnym dla mnie jest również dostać więcej zaufania od trenera, co przełoży się na ilość minut na parkiecie. Chciałbym również dostać się do finału i awansować do Orlen Basket Ligi. W poprzednim roku nie brakowało dużo, żeby osiągnąć jeszcze więcej, co na pewno motywuje do jeszcze cięższej pracy.