aktualności Polska Hokej Liga

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 rozpocznie się pojedynek wicelidera tabeli z beniaminkiem ligi. Drużynę z piwnego miasta czeka ponad pięciuset kilometrowa podróż do Gdańska. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Lehmanna zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Oprócz pojedynczych domowych zwycięstw z Zagłębiem Sosnowiec (3:0) oraz Re-Plast Unią Oświęcim (4:2) zanotowali same porażki. Ich bilans w domowych rozgrywkach w trzeciej rundzie to jedno zwycięstwo i trzy porażki. Z kolei dla podopiecznych Krzysztofa Majkowskiego będzie to dobra szansa na zakończenie trzeciej rundy wysoką wygraną. Tychy po ostatnim zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec 7:3 przekroczyli stu-punktowy bilans bramek zdobytych (105). Dołączyli tym samym do ekipy JKH GKS Jastrzębie.

GDAŃSZCZANIE I TYSZANIE W SEZONIE 2020/2021:

Do tej pory podczas dwóch spotkań tych zespołów wszystkie bramki strzelali przedstawiciele z piwnego miasta (15). W dziewiątej kolejce – 7, natomiast miesiąc później w Tychach zdobyli o jedną bramkę więcej.

GKH Stoczniowiec Gdańsk 0:7 GKS Tychy (0:1, 0:3, 0:3) – 9. kolejka [9.10.2020 r.]

W rozgrywkach dziewiątej kolejki w drugi piątek października za sprawą trzech bramek Filipa Komorskiego, dwóch Jarosława Rzeszutko oraz po trafieniach Szymona Marca i Bartłomieja Pociechy bez trudu poprawili swój bilans punktowy. Najlepsze okazały się wówczas tercje druga i trzecia w której zdobyliśmy łącznie sześć bramek. Jedna z bramek Jarosława Rzeszutko na 0:4 zdobyta została podczas gry w przewadze 5/4.

GKS Tychy 8:0 GKH Stoczniowiec Gdańsk (2:0, 4:0, 2:0) – 18. kolejka [20.11.2020 r.]

Ostatnie spotkanie 18. kolejki wyglądało równie korzystnie. Tym razem zdobycze bramkowe rozłożyły się na większą liczbę zawodników. Tyszanie rozpoczęli od bramki z 7 minuty i 14 sekundy – Jakuba Witeckiego. Trzy minuty później podczas gry w osłabieniu 4/5 na listę strzelców dopisał się Mateusz Gościński, który upadając na lód pokonał bramkarza gości. Ponadto dla gospodarzy bramki strzelali: dwukrotnie Christian Mroczkowski, Alexander Szczechura, Jarosław Rzeszutko, Bartłomiej Jeziorski oraz podczas gry w przewadze 5/4 – Filip Komorski.

Kontrolowaliśmy to spotkanie od samego początku. Mieliśmy dużo sytuacji. Na początku pierwszej tercji brakowało skuteczności. Było dużo strzałów, jednak wygraliśmy pierwszą tercję 2:0. Później się rozkręciliśmy i rozstrzygnęliśmy wynik na naszą korzyść – powiedział po meczu Kamil Lewartowski, bramkarz GKS Tychy.

STATYSTYKI STRZELCÓW W OBECNYM SEZONIE:

GKS TYCHY: Filip Komorski – 26 M, 26 punktów (14 B, 12 A); Szymon Marzec – 26 M, 13 punktów (8 B, 5 A); Jarosław Rzeszutko – 25 M, 26 punktów (11 B, 15 A); Bartłomiej Pociecha – 25 M, 16 punktów (6 B, 10 A). Jakub Witecki – 16 M, 6 punktów (1 B, 5 A); Mateusz Gościński – 23 M, 12 punktów (6 B, 6 A); Alexander Szczechura – 18 M, 23 punktów (11 B, 12 A); Christian Mroczkowski – 26 M, 30 punktów (13 B, 17 A); Bartłomiej Jeziorski – 26 M, 9 punktów (2 B, 7 A).

STOCZNIOWIEC GDAŃSK: brak

Ostatnie cztery spotkania gdańszczan:

Comarch Cracovia 8:1 Stoczniowiec Gdańsk

Stoczniowiec Gdańsk 0:6 KH Energa Toruń

Zagłębie Sosnowiec 5:2 Stoczniowiec Gdańsk

Ciarko STS Sanok 2:1 Stoczniowiec Gdańsk- ostatnie rozegrane spotkanie (8.01.2021 r.)