aktualności Polska Hokej Liga

W najbliższy piątek o godzinie 18:00 na Stadionie Zimowych w Tychach podopieczni Krzysztofa Majkowskiego podejmą niepokonaną do tej pory drużynę GKS Katowice. Ostatnie spotkanie o punkty pomiędzy tymi zespołami miało miejsce w poprzednim sezonie w walce o brązowy medal. Wówczas na najniższym stopniu podium uplasowali się pięciokrotni Mistrzowie Polski.

Piętnaście punktów po pięciu kolejkach ma na swoim koncie lider tabeli GKS Katowice. Z kolei tyszanie po dwóch ostatnich porażkach z Comarch Cracovią, JKH GKS Jastrzębie i podziale punktów w Sosnowcu zgromadzili pięć oczek.

O tym, że w pierwszej rundzie będziemy grali spotkania wyjazdowe wiedzieliśmy od początku (…) Nie będzie to żadną przeszkodą dla nas, żeby grać dobry hokej i wygrywać. Jesteśmy w stanie z każdym wygrać. Z porażek w okresie przygotowawczym wyciągnęliśmy wnioski – powiedział przed startem sezonu klubowej telewizji – Jacek Płachta, trener GKS Katowice.

NIEPOKONANI – GKS KATOWICE:

Załoga prowadzona przez nowego trenera nie mogła lepiej rozpocząć trwającego sezonu. Katowiczanie wystartowali od wyjazdowego zwycięstwa w Nowym Targu 5:2. Później czekali na nich rywale w Sanoku, Sosnowcu oraz aktualny Mistrz Polski. Nie inaczej było również we wtorkowy wieczór w Krakowie. GKS Katowice jako jedyna ekipa w Polskiej Hokej Lidze zdobyła komplet punktów i jest jej liderem. Patrząc na osiągane rezultaty z perspektywy poprzedniego sezonu i porażkach w rywalizacjach kontrolnych może to stanowić pewien ewenement.

Naszą siłę ofensywną chcemy rozłożyć na wielu hokeistów (…) Małe rzeczy decydują o wynikach spotkań. Wszyscy są zobowiązani do tego, żeby się prezentować jak najlepiej. Będziemy nad tym pracować i rozmawiać – dodał 52-letni Jacek Płachta.

Tauron Podhale Nowy Targ 2:5 GKS Katowice (10.09)

Ciarko STS Sanok 1:6 GKS Katowice (12.09)

Zagłębie Sosnowiec 2:5 GKS Katowice (17.09)

JKH GKS Jastrzębie 2:3 GKS Katowice (19.09)

Comarch Cracovia 1:3 GKS Katowice (21.09)

POWRÓT PO LATACH – JACEK PŁACHTA:

W sekcji hokeja chcemy wprowadzić więcej stabilizacji i rozpocząć proces budowy nie tylko na jeden sezon, ale na dłuższą perspektywę. W naszej ocenie najlepszym kandydatem do tego zadania jest człowiek, który „GieKSę” ma w sercu i jest z klubem związany emocjonalnie – podkreślił podczas prezentacji Roch Bogłowski, dyrektor sekcji hokeja.

Jacek Płachta to szkoleniowiec, który od obecnego sezonu ponownie prowadzi GKS Katowice. Były 62-krotny reprezentant polski, który dziesięciokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata po czterech sezonach przepracowanych w Niemczech wrócił do polski. Po roku przerwy od zakończenia swojej kariery zawodniczej w barwach Kassel Huskies “A” rozpoczął karierę trenerską. Od sezonu 2010/2011 zaczął właśnie od drużyny z Katowic. W latach 2011-2012 prowadził również GKS Tychy i przez kolejne lata reprezentację polski. Ponadto pracował również w Krynicy. Przez ostatnie cztery sezony w roli asystenta i pierwszego trenera prowadził dwie niemieckie kadry. Przez rok w roli asystenta – Eispiraten Crimmitschau oraz do siedziby władz województwa śląskiego przeniósł się z ekipy krokodyli z Hamburga.

OKRES PRZYGOTOWAWCZY W WYKONANIU KATOWICZAN:

Hokeiści GieKSy w okresie przygotowawczym stoczyli dziewięć pojedynków. W sześciu spotkaniach lepsi okazali się ich rywale. Zdobyli dwadzieścia bramek, stracili o dziewięć więcej. Przygotowania odbywały się wyłącznie przeciwko polskim rywalom. Były to zespoły z Nowego Targu, Tychów, Oświęcimia, Jastrzębia oraz Sosnowca. Tylko w jednym starciu przeciwko GKS Tychy o rozstrzygnięciu decydowała seria rzutów karnych.

Na pewno mamy jeszcze parę rzeczy nad którymi musimy popracować. Mieliśmy przerwane przygotowania przez nieobecność zawodników, którzy przebywali na zgrupowaniu reprezentacji polski. Przed nami ostatnie szlify pod względem taktycznym, oraz elementami, które nie funkcjonowały najlepiej – dodał były selekcjoner.

DRUŻYNA – GKS KATOWICE PRZED ROZPOCZĘCIEM SEZONU:

Trener: Jacek Płachta (I trener), Ireneusz Jarosz (II trener)

Bramkarze: Maciej Miarka, John Murray, Patryk Świerczyna

Obrońcy: Carl Hudson, Aleksandr Jakimienko, Oskar Krawczyk, Maciej Kruczek, Dawid Musioł, Mateusz Rompkowski, Patryk Wajda, Jakub Wanacki

Napastnicy: Mateusz Bepierszcz, Piotr Ciepielewski, Anthon Eriksson, Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, David Lebek, Matias Lehtonen, Mateusz Michalski, Joona Monto, Szymon Mularczyk, Grzegorz Pasiut, Jakub Prokurat, Igor Smal, Patryk Wronka

Informujemy, że bilety na spotkanie z GKS Katowice będzie można kupić w dwóch kasach (jedna od strony osiedla i jedna od młyna) na godzinę przed rozpoczęciem meczu.