aktualności Polska Hokej Liga

Jeszcze kilka tygodni temu walczyli o mistrzostwo Polski, a już w poniedziałek rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Przed hokeistami GKS-u Tychy miesiące ciężkiej pracy i intensywnych treningów. Na razie jeszcze bez reprezentantów Polski i obcokrajowców, ale na pewno bez taryfy ulgowej.

Pierwsze dni będą służyły wprowadzeniu zawodników pod konkretne obciążenia. Treningi będą miały charakter ogólnorozwojowy, a następnie rozpoczniemy ciężką pracę. Na pewno w porównaniu do ubiegłego sezonu zmodyfikujemy trochę przygotowania. Oczywiście w pewnych obszarach nastąpi kontynuacja, ale chciałbym, żeby było więcej specyfiki hokejowej. Przede wszystkim chcemy zbudować solidny fundament w postaci szybkości i siły. – zaznacza Jakub Gruth, trener przygotowania motorycznego.

W zajęciach będzie dominowała różnorodność z głównymi akcentami na siłownię, biegi terenowe i sporty zespołowe.

Reprezentanci Polski do treningów dołączą 5 czerwca. Kadrowicze mieli krótszą przerwę, dlatego bardzo szybko powinni wejść w treningi z zespołem. Pierwszy etap przygotowań potrwa do 26 czerwca. Następnie zawodnicy rozjadą się na urlopy.

Ja nazywam ten okres aktywnym wypoczynkiem. Zawodnicy otrzymają przygotowane przeze mnie rozpiski indywidualne i będą musieli je realizować. Po powrocie z wakacji będziemy w stanie ocenić formę każdego z nich- przestrzega Jakub Gruth.

Ostatni etap przygotowań rozpocznie się w połowie lipca. Od 17 zawodnicy będą trenowali jeszcze na sucho, a już tydzień później pojawią się po raz pierwszy na lodzie. Wtedy też do zajęć sukcesywnie będą dołączać zawodnicy zza granicy.

Plan przygotowań do startu sezonu 2023/24: