aktualności Polska Hokej Liga

Urlopy hokeistów GKS Tychy są już prawie na półmetku. Już za 12 dni podopieczni Krzysztofa Majkowskiego ponownie spotkają się na Stadionie Zimowym w Tychach by rozpocząć ostatni etap przygotowań do sezonu 2021/22.

Decydująca faza przygotowań rozpocznie się w poniedziałek, 19 lipca. Przez pierwszy tydzień gracze GKS Tychy będą przygotowywać się „na sucho”. Tydzień później (26 lipca) planowane jest rozpoczęcie treningów na lodzie. Pierwszy tydzień po powrocie z urlopów nie będzie łatwy. Sztab szkoleniowy zaplanował dla zawodników dużo siłowni oraz zajęć ogólnorozwojowych. Wszystko po to, aby tyszanie byli jak najlepiej przygotowani do powrotu na lód.

Na przełomie lipca i sierpnia do kadry GKS Tychy dołączą wszyscy zawodnicy, którzy do sezonu przygotowywali się indywidualnie. Oznacza to, że do dyspozycji sztabu szkoleniowego tyszan będą już między innymi: Jean Dupuy, Szymon Marzec czy Yegor Feofanov.

W trakcie ostatniego etapu przygotowań, który potrwa aż do startu Polskiej Hokej Ligi tyszanie rozegrają około siedem meczów kontrolnych. Terminarz sparingów może jednak ulec jeszcze zmianie.

Pewne jest, że trójkolorowi sprawdzą swoje siły podczas turnieju w Oświęcimiu. Rywalami GKS będą: Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Katowice oraz Mistrz Polski – JKH GKS Jastrzębie. Na planie przygotowań znajduje się również Memoriał Pavla Zabojnika, który jest już niemal tradycją dla tyszan.

Plan przygotowań GKS Tychy do startu PHL:
19 lipca – pierwszy trening po urlopach
26 lipca – powrót na lód
5 sierpnia – sparing z Zagłębiem Sosnowiec
12 sierpnia – sparing z Unią Oświęcim (turniej w Oświęcimiu)
13 sierpnia – sparing z GKS Katowice (turniej w Oświęcimiu)
14 sierpnia – sparing z JKH GKS Jastrzębie (turniej w Oświęcimiu)
19-21 sierpnia – Memoriál Pavla Zábojníka
3 września – sparing z GKS Katowice, Jantor