aktualności Polska Hokej Liga

Trenują już w komplecie i przygotowują się do pierwszego sparingu przed startem nowego sezonu. Od wtorku z zespołem ćwiczą już zawodnicy zza oceanu oraz pozyskani w okienku transferowym Dienis Sierguszkin, Jegor Fieofanow i Artiom Smirnow. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego w jutrzejszym sparingu nie będzie tylko Radosław Galant, który ma drobny problem z plecami.

Każdy obcokrajowiec, który do nas dołączył był w kontakcie z lodem. Widać już po pierwszych treningach, że pracowali indywidualnie i cieszymy się, że teraz możemy już wspólnie trenować pełną parą. Jutro gramy pierwszy sparing i musimy być na niego przygotowani. 12 sierpnia rozpoczyna się turniej w Oświęcimiu, w którym musimy prezentować dobry poziom – mówi Krzysztof Majkowski, trener GKS Tychy.

Jutro przed hokeistami GKS Tychy pierwsze z ośmiu spotkań kontrolnych. O godzinie 17:00 na Stadionie Zimowym podopieczni Krzysztofa Majkowskiego podejmą Zagłębie Sosnowiec. Mecz będzie transmitowany na oficjalnym kanale GKS Tychy na Youtube.

Jutrzejszy sparing nie będzie imprezą masową, co oznacza, że na trybunach Stadionu Zimowego będzie mogło zasiąść 299 osób. Otwarta będzie trybuna od strony osiedla. Mecz jest również otwarty dla przedstawicieli mediów.