aktualności Polska Hokej Liga

Rozgrywki w Tauron Hokej Lidze jeszcze się nie zakończyły, ale w drużynie wicemistrzów Polski zapadała pierwsza bardzo ważna decyzja. W przyszłym sezonie trenerem GKS-u Tychy nadal będzie Pekka Tirkkonen. Jego kontrakt został przedłużony do 30 kwietnia 2025 roku.

55- letni Fin objął zespół w połowie października ubiegłego roku. Po dwóch dniach pracy z drużyną czekał go pierwszy poważny sprawdzian. W Superpucharze Polski GKS Tychy zmierzył się bowiem z mistrzem kraju, GKS Katowice. „Trójkolorowi” wygrali pierwsze w sezonie trofeum, a nowy szkoleniowiec w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę w Tychach.

Pod koniec 2023 roku prowadzona przez Tirkkonena drużyna na horyzoncie miała do zdobycia kolejne trofeum. W Krynicy Zdroju został rozegrany turniej finałowy Pucharu Polski. Bezkonkurencyjny ponownie okazał się GKS Tychy, który po raz dziesiąty zdobył krajowy puchar.

W sezonie zasadniczym niemal do samego końca tyszanie walczyli o zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Ostatecznie pierwszą część rozgrywek zakończyli na trzeciej pozycji.

W rundzie zasadniczej prowadzona przez szkoleniowca drużyna wygrała 22 spotkania i zanotowała 7 porażek.

W fazie play-off pierwszym rywalem tyszan było PZU Podhale Nowy Targ. Ostatecznie „Trójkolorowi” zakończyli rywalizację wygrywając całą serię 4-2. W półfinale podopieczni Pekki Tirkkonena zmierzyli się z Re-Plast Unią Oświęcim, która okazała się lepsza i awansowała do finału.

Tyszan czeka jeszcze walka o brązowy medal. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w najbliższy wtorek o godzinie 18:00 na Stadionie Zimowym w Tychach.