aktualności Polska Hokej Liga

Transferowa karuzela w Tychach rozkręciła się na dobre. Rano klub zakontraktował Joona Monto, a wieczorem do zespołu pięciokrotnych Mistrzów Polski dołączył kolejny napastnik. Jest nim 23-letni, Danila Larionovs, który ostatni sezon spędził w KH Energa Toruń.

Larionovs urodził się w Rydze i to właśnie tam stawiał swoje pierwsze hokejowe kroki. Po kilku latach reprezentant młodzieżowych kadr Łotwy postanowił spróbować swoich sił za oceanem. Szczególnie pierwszy sezon był dla niego bardzo udany. W barwach Boston Jr. Rangers rozegrał 42 spotkania, których zdobył 30 bramek i zanotował 39 asyst.

Po trzech sezonach wrócił na Łotwę i trafił do Dinama Ryga. W sezonie 2020/21 miał okazję rozegrać 10 spotkań w lidze KHL. Zdecydowanie częściej występował jednak w barwach HK Ryga. W 32 meczach strzelił 12 goli i dołożył 11 asyst.

W kolejnych dwóch sezonach występował w Kazachstanie. Tam rozegrał w sumie 81 spotkań, w których zdobył 19 bramek i zanotował 24 asysty. W sezonie 2021/2022 świętował z Saryarką Karaganda mistrzostwo kraju.

W tym samym sezonie w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego miał okazje rywalizować z Comarch Cracovią. W Krakowie jego zespół pokonał „Pasy” 2:0, ale już w superfinale w Aalborgu, to Cracovia wygrała 2:1 i ostatecznie sięgnęła po trofeum.

Z polskimi zespołami cały czas mierzył się już w ubiegłym sezonie. W barwach KH Energa Toruń wystąpił w 44 spotkaniach. Łącznie w klasyfikacji kanadyjskiej uzbierał 24 punkty ( 15G+9A).