aktualności Polska Hokej Liga

Miał ważny kontrakt na najbliższy sezon, ale klub zdecydował się go przedłużyć do 30 kwietnia 2025 roku. Dziś oficjalnie doszło do parafowania nowej umowy. Andriej Sidorenko zostaje na dłużej w Tychach.

To była wspólna decyzja. Klub złożył mi propozycję przedłużenia kontraktu i długo się nad tym nie zastanawiałem. Bardzo dobrze czuje się w Tychach i jestem bardzo zadowolony, że nadal będę tutaj pracował. Dziękuję za wsparcie wszystkim kibicom i zrobię wszystko, żeby nasz klub był jak najlepszy. Przed nami dużo pracy i nie pozostaje nam nic innego jak przygotować zespół na kolejny sezon – mówi Andriej Sidorenko, trener GKS-u Tychy.

W Polsce bardzo często wymieniamy trenerów i zmieniamy filozofię funkcjonowania zespołu. Dla nas priorytetem jest stabilność i przedłużenie kontraktu, jest jasnym sygnałem, że inwestujemy w przyszłość i gwarantujemy duży kredyt zaufania. Jesteśmy zadowoleni z pracy wykonanej przez trenera i nadal wspólnie będziemy dążyli do budowania silnej marki klubu. Ostatni sezon był dobry w naszym wykonaniu, ale na pewno nasze ambicje są jeszcze większe. Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski są dla nas przede wszystkim motywacją, żeby w kolejnym sezonie wywalczyć złoto – podkreśla Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Andriej Sidorenko trenerem GKS-u Tychy jest od grudnia 2021 roku. Szkoleniowiec w trakcie swojej przygody z klubem zdobył Puchar Polski i wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Jestem ambitnym człowiekiem i zawsze gram o najwyższe cele. Cały sezon był dobry w naszym wykonaniu, ale na pewno liczyliśmy na jeszcze więcej. Trzeba teraz wyciągnąć wnioski i poprawić wynik z ubiegłego sezonu – zaznacza trener GKS-u Tychy.

Obecnie zawodnicy mają wolne, a reprezentanci Polski przygotowują się do Mistrzostw Świata dywizji IA. Władze klubu prowadzą z kolei rozmowy z potencjalnymi nowymi zawodnikami oraz hokeistami, których kontrakty dobiegają końca.