aktualności Polska Hokej Liga

Pojawili się najpierw w roli widzów, a następnie odegrali na scenie ważną rolę. Hokeiści GKS-u Tychy w czwartkowy wieczór reprezentowali klub podczas Tyskiej Gali Sportu. W sali koncertowej Mediateki wręczono nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.

Czujemy się bardzo docenieni. Zdobycie Pucharu Polski i wicemistrzostwa kraju pokazuje, że był to całkiem udany sezon. W imieniu zespołu chciałbym podziękować Prezydentowi i radnym, bo dzięki nim mamy naprawdę mocny narożnik i co roku jesteśmy w czołówce PHL – mówi Adam Bagiński, asystent trenera GKS-u Tychy.

W trakcie gali wyróżniono i doceniono najlepszych tyskich sportowców. Nagrody były indywidualne, ale i drużynowe. Laureatami Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu został Miejski Ośrodek Sportu Młodzieżowegow Tychach (nagroda pieniężna w wysokości 25 000 zł) oraz wicemistrzowie Polski w hokeju na lodzie – drużyna GKS Tychy (czeka na 150 000 zł). 

Jest to bardzo fajnie wyróżnienie dla klubu i zespołu. Jest to motywujące przed startem kolejnego sezonu. Cel jest tylko jeden – powrót na pierwsze miejsce i zdobycie mistrzostwa – zaznacza Olaf Bizacki, obrońca GKS-u Tychy.

Koledzy z zespołu mogli najbardziej mogli oklaskiwać bramkarza wicemistrzów Polski. W plebiscycie Twoich Tychów na Najpopularniejszego Sportowca Tychów 2022 roku bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Fucik. Drugie miejsce zajął piłkarz Arsenalu Londyn, Jakub Kiwior, a kolejne Dawid Wiekiera (pływanie), Julia Korzuch (lekkoatletyka) oraz Wioletta Pawluczek (strzelectwo).

Kiedy pierwszy raz usłyszałem, że jestem nominowany, to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Szczerze mówiąc nie oczekiwałem jednak, że mam jakiekolwiek szanse. Jest mi bardzo przykro, że nie mogę być z Wami, ale mam chyba wystarczający powód do usprawiedliwienia swojej nieobecności. Razem z moją narzeczoną przygotowujemy się do ślubu. Poprzez film chciałbym podziękować jednak wszystkim, którzy oddali na mnie głos – podkreśla Tomas Fucik, najpopularniejszy sportowiec Tychów w 2022 roku.

Tomas Fucik podziękował za pośrednictwem specjalnie przygotowanego filmu, a nagrodę w jego imieniu odebrał Kamil Lewartowski.

Na pewno było mi bardzo miło, bo od samego początku złapaliśmy z Tomkiem wspólny język. Podczas treningów czy noclegów w hotelach byliśmy nierozłączni. Kiedy potrzebował tylko wsparcia czy rozmowy, to zawsze mógł na mnie liczyć – zaznacza Kamil Lewartowski, bramkarz GKS-u Tychy.

Dziękujemy również wszystkim czytelnikom Twoich Tychów i kibicom za oddanie głosu na Tomasa Fucika. Specjalne podziękowania składamy przede wszystkim na ręce wolontariuszy, którzy w trakcie spotkań PHL namawiali fanów do wzięcia udziału w plebiscycie.