aktualności Polska Hokej Liga

Najlepiej punktujący zawodnik PHL w sezonie 2018/19 wraca do kraju. Reprezentant Polski dołączył do GKS Tychy. Dziś Patryk Wronka podpisał kontrakt z Mistrzami Polski. Umowa będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.

Wiemy doskonale, że wiele klubów było zainteresowanych pozyskaniem Patryka, dlatego bardzo cieszymy się, że udało nam się go przekonać do gry w GKS Tychy. To były trudne i wymagające negocjacje, ale w końcu udało nam się wypracować kompromis. Jestem przekonany, że to będzie bardzo solidne wzmocnienie naszego zespołu. Jest to zawodnik, który swoją markę wypracował golami i asystami na polskich lodowiskach, a jego transfery za granicę świadczą, że jest w nim ogromny potencjał. – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

Patryk Wronka jest wychowankiem Podhala Nowy Targ. Jego bardzo dobre występy na polskich lodowiskach zauważyli działacze Orli Znojmo. 24- letni zawodnik do Ligi EBEL trafił cztery lata temu. Na swoim koncie ma 49 spotkań w których zdobył w nich 4 bramki i zanotował 10 asyst. Następne dwa sezony spędził w GKS Katowice, gdzie był jednym z liderów zespołu. W rozgrywkach 2018/19 rozegrał 57 spotkań w których uzyskał 70 punktów (23G + 47A). To zapewniło mu zwycięstwo w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników PHL.

Ostatni sezon reprezentant Polski najpierw spędził w Belfast Giants, gdzie wystąpił w 24 spotkaniach. Zdobył w nich 4 bramki i dokładnie tyle samo asyst. Do tego dorobku dorzucił również 6 występów w Lidze Mistrzów (2G + 1A). Pod koniec 2019 roku trafił do francuskiego GAP. W 16 meczach zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty.