aktualności Polska Hokej Liga

Przyszłość tyskiego hokeja zaprezentowała się na tafli Stadionu Zimowego. W trakcie środowego meczu z Unią Oświęcim w przerwach kibice mogli oklaskiwać młodych hokeistów. W dniach 12-13 listopada dwie drużyny „MOSM Tychy Tyskie Lwy” wzięły udział w IV międzynarodowym turnieju minihokeja „Laszkiewicz Cup 2022”.

Na tafli pojawiły się zespoły z rocznika 2014 i młodszego. To właśnie oni wygrali turniej. W ostatnich lat mamy bardzo dużo sukcesów. Mam nadzieję, że za kilka lat Ci młodzi zawodnicy wystąpią już z logiem GKS Tychy w pierwszym zespole – mówi Michał Juszczyk, wiceprezes zarządu Tyskie Lwy.

Kiedy zawodnicy rozgrywali mecz pokazowy na tafli wystąpili również nieco starsi przedstawiciele Tyskich Lwów. W towarzystwie Michała Urbana , prezesa stowarzyszenia i Michała Juszczyka, wiceprezesa zarządu pojawił się prezes Tyski Sport S.A.

Krzysztofa Woźniak przekazał czeka na kwotę 3600 złotych. Decyzją zarządu klub zdecydował się przekazać środki ze sprzedaży okazjonalnych koszulek na halloween.

Na pewno byliśmy trochę zaskoczeni, ale jest to dla nas bardzo miła niespodzianka. Jesteśmy bardzo wdzięczni klubowi i dziękujemy w imieniu całego stowarzyszenia. Mamy dużo wydatków, bo w naszych strukturach jest wiele grup wiekowych. Najpilniejszymi potrzebami są stroje meczowe, treningowe i inne elementy sprzętu. Myślę, że pieniądze wspomogą nas w realizacji jednej z tych potrzeb. – dodaje Michał Juszczyk, wiceprezes zarządu Tyskie Lwy.

W przyszłości na tafli Stadionu Zimowego w trakcie spotkań GKS Tychy swoje umiejętności będą prezentowały inne roczniki Tyskich Lwów. Młodym hokeistom życzymy samych sukcesów i dalszego rozwoju.