Hokeiści GKS Tychy odnieśli cenne zwycięstwo w 34. kolejce Tauron Hokej Ligi. Mistrzowie Polski pokonali na własnym lodzie ECB Zagłębie Sosnowiec 5:2, notując pierwszą wygraną nad sosnowiczanami w obecnym sezonie.
Tyszanie dobrze weszli w mecz i już w 12. minucie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Hannu Kuru. W końcówce pierwszej tercji gospodarze podwyższyli wynik – Rasmus Heljanko wykorzystał dobrą akcję ofensywną i trafił na 2:0. Zagłębie odpowiedziało jednak równo z syreną kończącą tercję, gdy kontaktowego gola zdobył Aron Chmielewski.
W drugiej odsłonie goście doprowadzili do wyrównania, ale kluczowe fragmenty należały do GKS. W 36. minucie Olaf Bizacki ponownie wyprowadził tyszan na prowadzenie, a w trzeciej tercji gospodarze postawili kropkę nad „i”. Bramki Filipa Komorskiego oraz Alana Łyszczarczyka przypieczętowały wygraną 5:2.
Tyszanie pokazali charakter i skuteczność w decydujących momentach, co pozwoliło im sięgnąć po ważne ligowe punkty i przełamać serię spotkań bez zwycięstwa z zespołem z Sosnowca.
GKS Tychy – ECB Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
1:0 Hannu Kuru – Bartłomiej Pociecha – Rasmus Heljanko (11:05)
2:0 Rasmus Heljanko – Joel Kerkkanen – Hannu Kuru (18:57)
2:1 Aron Chmielewski – Adrian Gromadzki (19:59)
2:2 Jere Jokinen – Jakub Wanacki – Matthew Sozanski (31:11)
3:2 Olaf Bizacki – Rasmus Heljanko – Hannu Kuru (35:22)
4:2 Filip Komorski – Dominik Paś – Mateusz Bryk (44:43) 5/4
5:2 Alan Łyszczarczyk – Dominik Paś – Bartłomiej Pociecha (57:56)
GKS Tychy: Vitols (Fucik) – Kovar, Pociecha; Kerkkanen, Kuru, Heljanko – Viinikainen, Bryk; Łyszczarczyk, Paś, Knuutinen – Bizacki, Wlli; Viitanen, Komorski, Jeziorski – Sobecki, Kucharski, Drabik, Ubowski, Gościński.

