aktualności Polska Hokej Liga

Solidność, nieustępliwość i walka do ostatniej sekundy – właśnie z tym od dwóch sezonów kojarzy się Olli-Petteri Viinikainen. Fiński obrońca przedłużył kontrakt z GKS Tychy i w nadchodzących rozgrywkach nadal będzie reprezentował Trójkolorowe barwy.

Viinikainen dołączył do naszego zespołu przed sezonem 2024/2025 i od pierwszych występów stał się ważnym ogniwem defensywy. Dzięki odpowiedzialnej grze, zaangażowaniu i konsekwencji zyskał zaufanie sztabu szkoleniowego oraz uznanie kibiców. To zawodnik, który nie odpuszcza żadnego pojedynku, świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków w obronie i zawsze zostawia na lodzie całe serce.

W ciągu dwóch sezonów spędzonych w Tychach Olli-Petteri miał swój znaczący udział w największych sukcesach drużyny. Jego pewna gra w defensywie pomogły Trójkolorowym sięgnąć po mistrzostwa Polski. Choć statystyki nie zawsze oddają rolę defensora, jego wkład w wyniki zespołu był nie do przecenienia.

W sumie w ubiegłym sezonie 28- letni obrońca na taflach Tauron Hokej Ligi rozegrał 52 spotkania. Zdobył w nich trzy bramki i zanotował pięć asyst.

Cieszymy się, że Olli-Petteri Viinikainen zostaje z nami na kolejny sezon. Solidność, nieustępliwość oraz walka od pierwszej do ostatniej minuty każdego spotkania, to tylko niektóre z jego atutów. Wierzymy, że nadal będzie utrzymywał wysoką formę i pozostanie ważnym ogniwem naszej drużyny w nadchodzącym sezonie – podkreśla Jarosław Rzeszutko, dyrektor sportowy Mistrzów Polski.