aktualności Polska Hokej Liga

Grupa zawodników przygotowujących się do startu nowego sezonu jest coraz liczniejsza. Kilka dni temu do zajęć dołączyli reprezentanci Polski, którzy po Mistrzostwach Świata Elity otrzymali trzy tygodnie wolnego. Teraz kadrowicze trenują już z drużyną, ale sztab szkoleniowy musi ich umiejętnie wprowadzać w duże obciążenia.

Jest to na pewno wyzwanie, bo w treningi włączamy zawodników, którzy są w zupełnie innym trybie. W tej chwili pracujemy dwutorowo. Kadrowicze przygotowują się według swojego ściśle przygotowanego programu, a pozostali, którzy są w treningu od kilku tygodni mają swój plan. Z każdym kolejnym dniem wprowadzamy już jednak wspólne elementy i chciałbym, żeby dwa tygodnie przed końcem pierwszego etapu, reprezentanci byli już w pełnym treningu – mówi Jakub Gruth, trener przygotowania motorycznego GKS-u Tychy.

W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki drużyna trenuje dwa razy dziennie. Hokeiści głównie ćwiczą na siłowni, korzystają ze stadionu lekkoatletycznego czy hali sportowej przy Piłsudskiego.

Bardzo dobrą informacją dla sztabu szkoleniowego jest fakt, że wszyscy hokeiści są zdrowi i gotowi do pracy.

Pierwszy etap przygotowań wszyscy wspólnie zakończą 6 lipca. Dwa tygodnie później hokeiści spotkają się ponownie i będą szlifować formę już na lodzie.