aktualności Polska Hokej Liga

Już w najbliższy piątek w Tychach drużyna prowadzona przez trenera Krzysztofa Majkowskiego podejmować będzie podopiecznych Roberta Kalabera. W obecnym sezonie będzie to piętnaste wyjazdowe spotkanie lidera tabeli. Do tej pory zespół z Jastrzębia wygrał w trzeciej rundzie trzy rywalizacje na wyjeździe i raz odniósł porażkę w Toruniu 4:1. JKH GKS Jastrzębie ma w tej chwili cztery punkty przewagi nad aktualnymi Mistrzami Polski.

Dwadzieścia pięć zwycięstw i cztery porażki to dotychczasowy bilans hokeistów Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Podczas dwudziestu dziewięciu kolejek zdobyli najwięcej w lidze bramek (126), tracąc 60. Na swoim koncie zapisali sześćdziesiąt osiem punktów.

W momencie kiedy wygramy ten mecz zbliżymy się na jeden punkt do JKH (…) Musimy wygrać każde kolejne spotkania, ponieważ różnica punktowa między wiceliderem a trzecią drużyną nie jest aż taka duża. Ekipa z trzeciego miejsca może nas jeszcze dogonić – zaznaczył w ostatnim magazynie hokejowym „Po bandzie” kapitan Reprezentacji Polski.

GKS Tychy strzelił o dwanaście bramek mniej (114). Bardziej bramkostrzelny od zawodników z piwnego miasta jest jedynie nasz najbliższy rywal. Wiceliderzy tabeli mają sześćdziesiąt cztery punkty.

Cały czas rozpracowujemy naszych rywali. Po każdym i przed każdym następnym spotkaniem pracujemy nad lepszą grą. Cały czas analizujemy grę rywali po to aby być lepiej przygotowanym i nie popełniać wcześniejszych błędów. Wierzę, że to zaprocentuje i przyniesie spodziewany efekt – dodaje Kacper Gruźla.

W ostatniej kolejce Polskiej Hokej Ligi Jastrzębie wygrało u siebie z GKH Stoczniowcem Gdańsk 4:2. Z kolei GKS Tychy w Oświęcimiu odniósł drugą wyjazdową porażkę w 2021 roku.

TYSZANIE I JASTRZĘBIANIE W SEZONIE 2020/2021:

We wszystkich czterech rywalizacjach padło łącznie dwadzieścia pięć bramek (z czego 17 dla JKH oraz 8 dla GKS). Jastrzębianie po ostatniej wygranej rywalizacji w ramach 21. kolejki PHL nieustannie prowadzą w ligowej tabeli.

JKH GKS Jastrzębie 7:3 GKS Tychy (1:1, 3:0, 3:2) – 3. kolejka [18.09.2020 r.]

W trzeci piątek września 2020 roku to gospodarze niemal od samego początku prowadzili i kontrolowali przebieg spotkania. Goście za sprawą pierwszej bramki zdobytej przez Michaela Cichego tylko przez trzy minuty i trzydzieści jeden sekund byli na prowadzeniu. W ostatniej minucie pierwszej tercji wyrównał Radosław Sawicki. Druga część to trzy bramki jastrzębian. Na listę strzelców wpisali się Maris Jass, Zackary Phillips, oraz Marek Hovorka w przewadze 5/4. Ostatnia tercja to bezskuteczna próba dogonienia JKH. Bramkę na 4:2 zdobył Mateusz Gościński po podaniu Patryka Wronki, natomiast ostatnią bramkę dla tyszan zdobył po raz drugi 31-letni napastnik urodzony w New Britain. W ciągu dwunastu minut podopieczni trenera Kalabera podwyższyli i pozbawili trójkolorowych szans na odwrócenie rezultatu. Trzecia kolejka zakończyła się pierwszą wysoką porażką hokeistów z piwnego miasta.

Dwie wysokie porażki, które ponieśliśmy mamy z tyłu głowy. Napędza nas to do pracy i odegrania się nad drużyną z Jastrzębia – powiedział Bartosz Ciura w magazynie hokejowym „Po bandzie”.

JKH GKS Jastrzębie 0:1 GKS Tychy (0:1, 0:0, 0:0) – 12. kolejka [18.10.2020 r.]

Dwunasta kolejka to w obecnym sezonie jedyne zwycięstwo GKS Tychy nad Jastrzębskim Klubem Hokejowym. Zdobywcą jedynej bramki w pierwszej październikowej potyczce był Christian Mroczkowski. Jastrzębianie od pierwszych minut prowadzili grę i stwarzali niebezpieczeństwo pod bramką chronioną przez Johna Murraya.

GKS Tychy 2:3 JKH GKS Jastrzębie (1:0, 1:3, 0:0) – Superpuchar [20.10.2020 r.]

Trójkolorowi w swojej historii trzykrotnie sięgali po Superpuchar Polski (2015, 2018 i 2019 roku). Aktualnie Mistrzowie Polski przerwali tą porażką serie wygranych spotkań o tytuł na własnym lodowisku. O porażce zadecydowała druga tercja w której goście strzelili wszystkie trzy bramki. Na listę strzelców zapisywali się kolejno: Łukasz Nalewajka, Maciej Urbanowicz oraz Radosław Nalewajka. Tyszanie po bramkach zdobytych w I i II tercji ostatecznie nie byli w stanie odwrócić losów tej rywalizacji.

To był ciężki i ostry mecz. Parę dni temu w PHL również graliśmy z nimi. Daliśmy z siebie 100%. Mieliśmy problemy ze strzelaniem bramek. Nie wykorzystaliśmy kilku przewag. Niestety dzisiaj nam to nie wychodziło – taki jest sport – skonkludował Christian Mroczkowski.

GKS Tychy 2:7 JKH GKS Jastrzębie (2:3, 0:2, 0:2) – 21. kolejka [29.11.2020 r.]

Dwudziesta pierwsza kolejka to kolejna wysoka porażka wicelidera z aktualnym liderem. Ekipa gości przyjeżdżała do Tychów po serii dziewięciu zwycięstw z rzędu. Był to przełomowy wynik, który zdecydował o zmianie na pozycji lidera w ligowej tabeli. Starcie po raz kolejny zakończyło się wysokim zwycięstwem GKS-u z Jastrzębia.

STATYSTYKI STRZELCÓW W OBECNYM SEZONIE:

GKS Tychy: Michael Cichy – 22 M, 22 punkty (6 B, 16 A); Mateusz Gościński – 26 M, 12 punktów (6 B, 6 A). Alexander Szczechura – 20 M, 26 punktów (11 B, 15 A); Bartłomiej Jeziorski – 29 M, 11 punktów (3 B, 8 A). Jean Dupuy – 28 M, 19 punktów (7 B, 12 A).

JKH GKS Jastrzębie: Radosław Sawicki – 27 M, 32 punkty (16 B, 16 A); Maris Jass – 28 M, 11 punktów (5 B, 6 A); Zackary Philips – 28 M, 35 punktów (14 B, 21 A); Marek Hovorka – 28 M, 43 punkty (16 B, 27 A); Maciej Urbanowicz – 20 M, 27 punktów (10 B, 17 A); Roman Rac – 29 M, 28 punktów (12 B, 16 A). Łukasz Nalewajka – 26 M, 5 punktów (1 B, 4 A); Radosław Nalewajka – 27 M, 7 punktów (2 B, 5 A). Martin Kasperlik – 26 M, 24 punkty (10 B, 14 A); Dominik Jarosz – 25 M, 6 punktów (3 B, 3 A).

Ostatnie cztery spotkania jastrzębian:

JKH GKS Jastrzębie 2:1 Comarch Cracovia

KH Energa Toruń 4:1 JKH GKS Jastrzębie

Zagłębie Sosnowiec 1:8 JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie 4:2 GKH Stoczniowiec Gdańsk – ostatnie rozegrane spotkanie [17.01.2021 r.]