position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Radosław Galant: To były niezapomniane chwile

piątek, 17 kwietnia 2015
autor: Magda Wolschon
gość: Radosław Galant
Fot. Dorota Ziętek
Z pewnością były to emocje nie do opisania. Fantastyczne przeżycie i wielka radość. Czasu na świętowanie mieliśmy wprawdzie niewiele, bo decydujący mecz graliśmy tuż przed świętami, a chwilę później czekało nas zgrupowanie kadry, ale na pewno były to niezapomniane chwile - wspomina zdobycie upragnionego złota tyski napastnik.

Magda Wolschon: Niedawno zakończyły się zmagania ligowe. Emocje powoli już chyba opadają, więc jakbyś ocenił ten sezon w wykonaniu GKS Tychy?
Radosław Galant:
Z pewnością był to znakomity sezon dla całej drużyny. Zrealizowaliśmy wszystkie stawiane przed nami cele – zdobyliśmy Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski. W trakcie sezonu bywało różnie. Wszyscy pamiętają nasze wzloty i upadki. Najważniejsze jest to, że w odpowiednich momentach byliśmy jednością i pokazaliśmy swoją siłę.

A jaki dla Ciebie był ten sezon?
- Myślę, że to był dobry sezon również dla mnie. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, ale teraz już za późno na rozpamiętywanie. Cieszę się z mojego pierwszego mistrzostwa.

No właśnie… Długo czekałeś na ten pierwszy złoty medal z GKS.
- Zgadza się, ale im dłużej się czeka tym to złoto lepiej smakuje. Są w naszej drużynie zawodnicy, którzy czekali na złoto dłużej niż ja. Mam nadzieję, że teraz nie będziemy musieli tyle czekać na kolejne złote krążki.

Powiedz jak smakowało to pierwsze złoto?
- Z pewnością były to emocje nie do opisania. Fantastyczne przeżycie i wielka radość. Czasu na świętowanie mieliśmy wprawdzie niewiele, bo decydujący mecz graliśmy tuż przed świętami,  a chwilę później czekało nas zgrupowanie kadry, ale na pewno były to niezapomniane chwile.

Skoro sam wspomniałeś już o kadrze… Powiedz jak ocenisz dwumecz z Wielką Brytanią?
- Na pewno lepiej się wraca jako zwycięzca. My przegraliśmy dwa spotkania, ale nie wynik był tutaj najważniejszy. Oba pojedynki dały nam wiele materiału do analizy, pokazały co musimy poprawić, a czasem wręcz wyeliminować z naszej gry. Musimy skuteczniej prezentować się w przewagach i wzmocnić obronę. Bardzo ważne jest również wystrzeganie się kar. W drugim spotkaniu przegraliśmy 3:1 i wszystkie gole straciliśmy w osłabieniu. Patrząc na mecz kiedy graliśmy 5 na 5 to byliśmy lepsi.

Sędziowanie na poziomie międzynarodowym faktycznie jest aż tak zaostrzone, że przytrafiają się wam niepotrzebne kary?
- Ciężko mi to ocenić obiektywnie, ponieważ patrzę na to z punktu widzenia zawodnika. Uważam, że w Wielkiej Brytanii sędzia odgwizdał kilka kar na naszą niekorzyść. Być może w Krakowie też tak będzie, bo jesteśmy gospodarzem mistrzostw i nikt nie będzie chciał nas faworyzować. Musimy być wyczuleni i wystrzegać się niepotrzebnych wykluczeń.

W pierwszym pojedynku w Krakowie zmierzycie się z Włochami. To bardzo ważne żeby dobrze rozpocząć te mistrzostwa. Presja jest ogromna.
- Masz rację. Pierwszy mecz zawsze jest bardzo ważny. Może okazać się kluczowy w dalszej części turnieju, więc nie możemy przegrać. Włosi to spadkowicze z elity, z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę, że solidna gra w obronie i realizacja założeń taktycznych doprowadzi do zdobycia większej ilości bramek niż rywale i zwycięstwa w spotkaniu.

Kogo stawiałbyś w roli faworyta mistrzostw i zarazem waszego najgroźniejszego rywala?
- Myślę, że Kazachstan jest faworytem naszej grupy. My czekaliśmy trzy lata żeby awansować do tej dywizji.  Oczywiście wszyscy wierzymy, że stać nas na awans, ale będzie to bardzo ciężkie zadanie. W drużynie Kazachstanu jest kilku zawodników z przeszłością z NHL, większość zawodników gra obecnie w KHL. Jest to bardzo silna liga, a zawodnicy prezentują ogromne umiejętności. Moim zdaniem to będzie najsilniejsza drużyna mistrzostw.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 103
2. GKS Tychy 102
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 90
4. JKH GKS Jastrzębie 78
5. Comarch Cracovia 72
6. KH Energa Toruń 63
7. MH Automatyka Gdańsk 61
8. KS Unia Oświęcim 57
9. Zagłębie Sosnowiec 48
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mistrzowska feta GKS Tychy
wtorek, 16 kwietnia 2019


GKS Tychy TV

Mistrz GKS! Mistrzowska feta na ulicach miasta


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies