position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Radosław Galant: To były niezapomniane chwile

piątek, 17 kwietnia 2015
autor: Magda Wolschon
gość: Radosław Galant
Fot. Dorota Ziętek
Z pewnością były to emocje nie do opisania. Fantastyczne przeżycie i wielka radość. Czasu na świętowanie mieliśmy wprawdzie niewiele, bo decydujący mecz graliśmy tuż przed świętami, a chwilę później czekało nas zgrupowanie kadry, ale na pewno były to niezapomniane chwile - wspomina zdobycie upragnionego złota tyski napastnik.

Magda Wolschon: Niedawno zakończyły się zmagania ligowe. Emocje powoli już chyba opadają, więc jakbyś ocenił ten sezon w wykonaniu GKS Tychy?
Radosław Galant:
Z pewnością był to znakomity sezon dla całej drużyny. Zrealizowaliśmy wszystkie stawiane przed nami cele – zdobyliśmy Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski. W trakcie sezonu bywało różnie. Wszyscy pamiętają nasze wzloty i upadki. Najważniejsze jest to, że w odpowiednich momentach byliśmy jednością i pokazaliśmy swoją siłę.

A jaki dla Ciebie był ten sezon?
- Myślę, że to był dobry sezon również dla mnie. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, ale teraz już za późno na rozpamiętywanie. Cieszę się z mojego pierwszego mistrzostwa.

No właśnie… Długo czekałeś na ten pierwszy złoty medal z GKS.
- Zgadza się, ale im dłużej się czeka tym to złoto lepiej smakuje. Są w naszej drużynie zawodnicy, którzy czekali na złoto dłużej niż ja. Mam nadzieję, że teraz nie będziemy musieli tyle czekać na kolejne złote krążki.

Powiedz jak smakowało to pierwsze złoto?
- Z pewnością były to emocje nie do opisania. Fantastyczne przeżycie i wielka radość. Czasu na świętowanie mieliśmy wprawdzie niewiele, bo decydujący mecz graliśmy tuż przed świętami,  a chwilę później czekało nas zgrupowanie kadry, ale na pewno były to niezapomniane chwile.

Skoro sam wspomniałeś już o kadrze… Powiedz jak ocenisz dwumecz z Wielką Brytanią?
- Na pewno lepiej się wraca jako zwycięzca. My przegraliśmy dwa spotkania, ale nie wynik był tutaj najważniejszy. Oba pojedynki dały nam wiele materiału do analizy, pokazały co musimy poprawić, a czasem wręcz wyeliminować z naszej gry. Musimy skuteczniej prezentować się w przewagach i wzmocnić obronę. Bardzo ważne jest również wystrzeganie się kar. W drugim spotkaniu przegraliśmy 3:1 i wszystkie gole straciliśmy w osłabieniu. Patrząc na mecz kiedy graliśmy 5 na 5 to byliśmy lepsi.

Sędziowanie na poziomie międzynarodowym faktycznie jest aż tak zaostrzone, że przytrafiają się wam niepotrzebne kary?
- Ciężko mi to ocenić obiektywnie, ponieważ patrzę na to z punktu widzenia zawodnika. Uważam, że w Wielkiej Brytanii sędzia odgwizdał kilka kar na naszą niekorzyść. Być może w Krakowie też tak będzie, bo jesteśmy gospodarzem mistrzostw i nikt nie będzie chciał nas faworyzować. Musimy być wyczuleni i wystrzegać się niepotrzebnych wykluczeń.

W pierwszym pojedynku w Krakowie zmierzycie się z Włochami. To bardzo ważne żeby dobrze rozpocząć te mistrzostwa. Presja jest ogromna.
- Masz rację. Pierwszy mecz zawsze jest bardzo ważny. Może okazać się kluczowy w dalszej części turnieju, więc nie możemy przegrać. Włosi to spadkowicze z elity, z pewnością będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Myślę, że solidna gra w obronie i realizacja założeń taktycznych doprowadzi do zdobycia większej ilości bramek niż rywale i zwycięstwa w spotkaniu.

Kogo stawiałbyś w roli faworyta mistrzostw i zarazem waszego najgroźniejszego rywala?
- Myślę, że Kazachstan jest faworytem naszej grupy. My czekaliśmy trzy lata żeby awansować do tej dywizji.  Oczywiście wszyscy wierzymy, że stać nas na awans, ale będzie to bardzo ciężkie zadanie. W drużynie Kazachstanu jest kilku zawodników z przeszłością z NHL, większość zawodników gra obecnie w KHL. Jest to bardzo silna liga, a zawodnicy prezentują ogromne umiejętności. Moim zdaniem to będzie najsilniejsza drużyna mistrzostw.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies