position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Chciał go klub z KHL, zagra jednak w Tychach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 22 sierpnia 2013 16:17
autor: Michał Rus
Fot. M. Zawalska

Nowym-starym zawodnikiem hokejowego GKS został Kacper Guzik. Utalentowany napastnik do nowego sezonu przygotowywał się w młodzieżowej drużynie Donbassu Donieck.

25 kwietnia br. poinformowaliśmy, iż młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z ukraińskim klubem, który występuje w lidze KHL. - I tak w rzeczywistości było - mówi Kacper Guzik. - Do 24 czerwca trenowałem indywidualnie w Nowym Targu, a następnie poleciałem do Doniecka. Tam od razu zostałem włączony do kadry drużyny młodzieżowej. Byłem zawiedziony, bo kontrakt podpisywałem na grę w pierwszym zespole. Przez niespełna dwa miesiące nie zostałem zaproszony na żaden trening drużyny występującej w KHL. Postanowiłem więc rozwiązać umowę z Donbassem i wrócić do GKS Tychy.

- Kiedy się rozstawaliśmy przekazałem Kacprowi, że jeśli nie powiedzie mu się na Ukrainie, to żeby koniecznie do mnie zadzwonił. W weekend odebrałem od niego telefon i szybko doszliśmy do porozumienia - dodaje Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy.

Kacper Guzik urodził się 6 kwietnia 1993 roku. Jego macierzystym klubem jest Podhale Nowy Targ, ale później próbował swoich sił w ligach juniorskich za oceanem.

Sezon 2012/2013 napastnik rozpoczął w HC GKS Katowice. Pod koniec 2012 roku znacznie przyczynił się do awansu reprezentacji Polski U-20 do Dywizji IA. Podczas mistrzostw świata w pięciu spotkaniach zdobył jedenaście punktów. Chwilę po turnieju przeniósł się do GKS Tychy, gdzie rozegrał 21 ligowych meczów i zdobył 5 punktów oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies