position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Chciał go klub z KHL, zagra jednak w Tychach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 22 sierpnia 2013 16:17
autor: Michał Rus
Fot. M. Zawalska

Nowym-starym zawodnikiem hokejowego GKS został Kacper Guzik. Utalentowany napastnik do nowego sezonu przygotowywał się w młodzieżowej drużynie Donbassu Donieck.

25 kwietnia br. poinformowaliśmy, iż młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z ukraińskim klubem, który występuje w lidze KHL. - I tak w rzeczywistości było - mówi Kacper Guzik. - Do 24 czerwca trenowałem indywidualnie w Nowym Targu, a następnie poleciałem do Doniecka. Tam od razu zostałem włączony do kadry drużyny młodzieżowej. Byłem zawiedziony, bo kontrakt podpisywałem na grę w pierwszym zespole. Przez niespełna dwa miesiące nie zostałem zaproszony na żaden trening drużyny występującej w KHL. Postanowiłem więc rozwiązać umowę z Donbassem i wrócić do GKS Tychy.

- Kiedy się rozstawaliśmy przekazałem Kacprowi, że jeśli nie powiedzie mu się na Ukrainie, to żeby koniecznie do mnie zadzwonił. W weekend odebrałem od niego telefon i szybko doszliśmy do porozumienia - dodaje Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy.

Kacper Guzik urodził się 6 kwietnia 1993 roku. Jego macierzystym klubem jest Podhale Nowy Targ, ale później próbował swoich sił w ligach juniorskich za oceanem.

Sezon 2012/2013 napastnik rozpoczął w HC GKS Katowice. Pod koniec 2012 roku znacznie przyczynił się do awansu reprezentacji Polski U-20 do Dywizji IA. Podczas mistrzostw świata w pięciu spotkaniach zdobył jedenaście punktów. Chwilę po turnieju przeniósł się do GKS Tychy, gdzie rozegrał 21 ligowych meczów i zdobył 5 punktów oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies