position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Chciał go klub z KHL, zagra jednak w Tychach

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 22 sierpnia 2013 16:17
autor: Michał Rus
Fot. M. Zawalska

Nowym-starym zawodnikiem hokejowego GKS został Kacper Guzik. Utalentowany napastnik do nowego sezonu przygotowywał się w młodzieżowej drużynie Donbassu Donieck.

25 kwietnia br. poinformowaliśmy, iż młodzieżowy reprezentant Polski podpisał kontrakt z ukraińskim klubem, który występuje w lidze KHL. - I tak w rzeczywistości było - mówi Kacper Guzik. - Do 24 czerwca trenowałem indywidualnie w Nowym Targu, a następnie poleciałem do Doniecka. Tam od razu zostałem włączony do kadry drużyny młodzieżowej. Byłem zawiedziony, bo kontrakt podpisywałem na grę w pierwszym zespole. Przez niespełna dwa miesiące nie zostałem zaproszony na żaden trening drużyny występującej w KHL. Postanowiłem więc rozwiązać umowę z Donbassem i wrócić do GKS Tychy.

- Kiedy się rozstawaliśmy przekazałem Kacprowi, że jeśli nie powiedzie mu się na Ukrainie, to żeby koniecznie do mnie zadzwonił. W weekend odebrałem od niego telefon i szybko doszliśmy do porozumienia - dodaje Wojciech Matczak, kierownik sekcji hokejowej GKS Tychy.

Kacper Guzik urodził się 6 kwietnia 1993 roku. Jego macierzystym klubem jest Podhale Nowy Targ, ale później próbował swoich sił w ligach juniorskich za oceanem.

Sezon 2012/2013 napastnik rozpoczął w HC GKS Katowice. Pod koniec 2012 roku znacznie przyczynił się do awansu reprezentacji Polski U-20 do Dywizji IA. Podczas mistrzostw świata w pięciu spotkaniach zdobył jedenaście punktów. Chwilę po turnieju przeniósł się do GKS Tychy, gdzie rozegrał 21 ligowych meczów i zdobył 5 punktów oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Lotos PKH Gdańsk 5
2. GKS Katowice 3
3. Comarch Cracovia 3
4. JKH GKS Jastrzębie 3
5. Zagłębie Sosnowiec 3
6. KH Energa Toruń 1
7. GKS Tychy 0
8. Podhale Nowy Targ 0
9. Re-Plast Unia Oświęcim 0
10. KS Naprzód Janów 0
11. Kadra U23 PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Superpuchar Polski: JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy
piątek, 13 września 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies