aktualności Pierwsza drużyna

W pierwszy weekend września rozpoczęła się kolejna odsłona akcji „Stadiony bez barier”. To wspólna inicjatywa PZPN, Ekstraklasy, Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, organizacji zrzeszających kibiców oraz klubów uczestniczących w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy i Fortuna I. Ligi. Głównym celem akcji jest promocja polskich stadionów jako miejsc otwartych i bezpiecznych dla wszystkich kibiców, niezależnie od stanu zdrowia, ewentualnych dysfunkcji czy specjalnych potrzeb. Inauguracja kampanii miała miejsce podczas meczów siódmej i ósmej kolejki w dniach 1-18 września 2023.

W Tychach nie zabrakło przedsięwzięć promujących niniejszą akcję. W jej ramach, w kooperacji z Klubem Kibica Niepełnosprawnych w Tychach, zawodnik GKS-u Tychy, Marcin Szpakowski, Max Kothny, członek zarządu i Piotr Włodek, asystent zarządu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej Św. Anny. Były rozmowy, odpowiedzi na pytania, prezenty i dużo uśmiechu. Podopieczni Domu Pomocy otrzymali także darmowe wejściówki na mecz Trójkolorowych.

Podczas meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi, w ramach której GKS Tychy podejmował Motor Lublin, na murawę obydwie drużyny wyszły w eskorcie dzieci z stowarzyszenia Tyskie Niezwyklaki oraz Klubu Kibica Niepełnosprawnych w Tychach.

Ponadto wspólnymi siłami, wraz z Danielem Ruminem, Kacprem Skibickim i Wiktorem Niewiarowskim nagraliśmy spot promujący akcję #StadionyBezBarier.