aktualności Rezerwy

Kolejny mecz z cyklu „o sześć punktów” czeka tyszan w nadchodzącą sobotę. Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka udadzą się do Ustronia na starcie z miejscową Kuźnią.

Odrodzili się po falstarcie

Zawodnicy ze zdrojowego miasta początku sezonu z pewnością do udanych zaliczyć nie mogą, zaczęli go bowiem od dwóch porażek (1:3 z Piastem i 1:2 z Drzewiarzem) i remisu (2:2 z Rybnikiem). Później jednak nastąpiło swoiste przełamanie i cztery kolejne zwycięstwa w lidze plus jedno w pucharze.

Ostatnia wygrana w lidze z Czechowicami pozwoliła podopiecznym trenera Mateusza Żebrowskiego na zajęcie trzeciego miejsca w lidze. Aktualnie Kuźnia ma 13. punktów i bilans bramkowy 14:11, co po stronie strat jest najsłabszym wynikiem ze wszystkich drużyn z „czuba” tabeli.

Najskuteczniejszym strzelcem Ustronia jest Tomasz Gomola – zdobywca 5 skalpów.

Niepokonani

Tyszanie w lidze od początku sezonu jako jedyni nie zanotowali jeszcze porażki, ba, zespół prowadzony przez trenersku duet Zadylak – Kopczyk nie przegrał 19 kolejnych spotkań o punkty.

Aktualnie drużyna rezerw dzierży palmę pierwszeństwa w tabeli z 17. punktami na koncie i bilansem zysków i strat na poziomie 23:3. Jeśli chodzi o bramki to na próżno szukać drugiej takiej samej drużyny w lidze, tyszanie są bowiem najskuteczniejsi zarówno w ataku jak i w destrukcji. Najskuteczniejszym strzelcem „Trójkolorowych” jest Marcel Misztal – autor czterech goli.

Jesteśmy drużyną, którą stać na bardzo dużo. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jedziemy na bardzo trudny teren do przeciwnika, który wygrał pięć ostatnich meczów. Z pewnością czeka nas ciężki mecz, ale chcemy zagarnąć pełną pulę – powiedział trener Jarosław Zadylak.

Punkt zwrotny w historii

Od sezonu 2017/18 spotkaliśmy się siedmiokrotnie, dwa razy zwyciężał GKS, trzy razy padł remis, a dwa razy komplet punktów powędrował do Ustronia. Szczególnie ostatni mecz naszych drużyn budzi wiele, pozytywnych, emocji w szeregach rezerwistów. Wtedy to właśnie, po wygranej w Ustroniu 4:0, rozpoczęła się nasza niebywała seria meczów bez porażki. Choć początkowo rozegranie tego spotkania stałą pod wielkim znakiem zapytania z uwagi na panujące warunki pogodowe.

Zestawienie par 8. kolejki:
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MRKS Czechowice-Dziedzice
KS Spójnia Landek – LKS Czarni Gorzyce
LKS Orzeł Łękawica – LKS Unia Książenice
LKS Bestwina – LKS Unia Turza Śląska
KS Decor Bełk – TS Czarni-Góral Żywiec
LKS Czaniec – KS ROW 1964 Rybnik
GKS Piast II Gliwice – LKS Drzewiarz Jasienica

KS Kuźnia Ustroń – GKS II Tychy, sobota 25 września, godzina 16:00, Stadion Piłkarski, ulica Sportowa 3, Ustroń-Zdrój.