aktualności Rezerwy

Starcie lidera z wiceliderem będzie głównym wydarzeniem zbliżającej się kolejki spotkań.

Bitwa o podwójną stawkę

Nasz najbliższy rywal, to aktualny wicelider tabeli mający na swoim koncie 23. punkty i bilans bramkowy 24:14. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny z Bełku jest Patryk Joachim – autor 6. goli.

Co warte podkreślenia, gospodarze, podobnie z resztą jak my, potrafili stracić punkty zarówno na wyjazdach jak i u siebie – przegrywając z Landkiem 0:3 czy remisując 3:3 z Góralem Żywiec. To pokazuje, że rywalom, choć nie bez problemów, ale można zaaplikować kilka goli, a co najważniejsze wywieźć stamtąd punkty.

Pokazali, że są groźni do ostatniej sekundy

Tyszanie z meczu na mecz wracają do dyspozycji, do której zdążyli nas już przyzwyczaić. Aktualnie „Trójkolorowi” przewodzą stawce z 26. punktami na koncie i bilansem bramkowym 36:9. Najwięcej bramek dla Tychów zdobyli jak dotąd Marcel Misztal i Krzysztof Machowski – obaj po 5 goli.

Ostatnie mecze udowodniły, że jesteśmy w stanie przechylić szalę zwycięstwa nawet, gdy mecz nie układa się pod nasze dyktando. Ba, decydujące trafienia mogą paść nawet w ostatniej sekundzie meczu.

Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego, nie jest on ważniejszy od pozostałych. Tak samo nie mają znaczenia dla nas liczby w tabeli czy wyniki z przeszłości. Przede wszystkim chcemy rozegrać dobry mecz na bardzo ciężkim terenie z wymagającym rywalem – powiedział trener Jarosław Zadylak.

Każdy mecz to osobna historia, ale…

W ostatnich czterech latach Bełk był naszym przeciwnikiem siedmiokrotnie i tylko w jednym meczu straciliśmy punkty, remisując 2:2 w Tychach w sezonie 2017/18. Sześć pozostałych spotkań kończyło się zwycięstwem tyszan, a bilans bramkowy tych starć wynosi obecnie 25:8.

Zestawienie par 12. kolejki:
LKS Czaniec – MRKS Czechowice-Dziedzice
GKS Piast II Gliwice – LKS Unia Książenice
KS Spójnia Landek – TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała
LKS Orzeł Łękawica – KS Kuźnia Ustroń
LKS Bestwina – LKS Czarni Gorzyce
LKS Drzewiarz Jasienica – LKS Unia Turza Śląska
KS ROW 1964 Rybnik – TS Czarni-Góral Żywiec

KS Decor Bełk – GKS II Tychy, sobota 23 października, godzina 15:00, Stadion LKS Bełk, ulica Główna 28, Bełk.