aktualności Rezerwy

W trakcie letniej przerwy podopieczni trenera Jarosława Zadylaka rozegrali cztery sparingi, trzy z nich wygrywając, a jeden remisując. Próbą generalną przed startem rozgrywek ligowych będzie sobotnie starcie w ramach okręgowego Pucharu Polski z JUWe Jaroszowice. 

Schemat, który się sprawdził

Lato było dla nas kontynuacją tego, nad czym pracowaliśmy w trakcie rundy wiosennej. Jak widać tamta praca przyniosła efekty i chcieliśmy iść tą samą drogą, ale dodaliśmy jeszcze pracę nad motoryką – rozpoczął trener Jarosław Zadylak.

W planach rezerw był co prawda jeszcze jeden sparing, ale mecz z Polonią Łaziska został odwołany ze względu na wcześniejszy start rozgrywek okręgowego Pucharu Polski.

Roszady kadrowe

W drużynie rezerw nie obeszło się bez zmian w składzie, a ruch odnotowaliśmy zarówno po stronie strat jak i zysków. Z klubu odeszli m.in. Arkadiusz Wolak (Unia Kosztowy), Oliver Nowak (LKS Goczałkowice-Zdrój) czy Bartosz Rutkowski (Spójnia Landek), natomiast do składu włączeni zostali głównie zawodnicy z drużyny U19 – Legenzow, Wilk oraz Śmiłowski. Z rocznika U17 dołączył Ploch, a z Rakowa Częstochowa pojawił się Adam Zubrzycki, który jest w kręgu naszych zainteresowań.

Uważam, że są to zawodnicy którzy w tej seniorskiej piłce powinni już zaistnieć – ocenił krótko trener tyszan.

Trzecie miejsce punktem odniesienia

Wspaniała seria jaką zanotowali rezerwiści w poprzednim sezonie (12 zwycięstw z rzędu) mogła rozbudzić apetyty. W obecnej kampanii liga wydaje się bardziej wyrównana i o miejsce premiowane awansem do baraży z pewnością zawalczy kilka drużyn.

W początkowej fazie sezonu musimy skoncentrować się na tym, żeby dobrze rozpocząć rundę. Naszym celem jest ogrywanie młodzieży i walka o zwycięstwo w każdym meczu, a jak to się potoczy to czas pokaże – zakończył trener GKS II Tychy.