aktualności Wokół klubu

To będzie wielkie piłkarskie święto. 26 października o godzinie 19:45 na Stadionie Miejskim w Tychach zostanie rozegrany mecz eliminacji do Mistrzostw Świata. Na murawie wystąpią kobiece reprezentacje Polski i Albanii. Już teraz kibice mogą kupować bilety. Wejściówki są dostępne za pośrednictwem strony bilety.gkstychy.info w cenach 5 zł (ulgowy) i 10 zł normalny. Kasy Stadionu Miejskiego będą otwarte tylko i wyłącznie w dniu meczu.

Stadion Miejski w Tychach już po raz trzeci będzie gościł reprezentację Polski. Sześć lat temu Biało-Czerwone pokonały Słowację 2-0, a spotkanie na stałe zapisało się na kartach kobiecego futbolu. Mecz oglądało ponad sześć tysięcy kibiców i na ten moment był to najlepszy wynik w historii pod względem frekwencji.

Kolejne spotkanie zostało rozegrane w kwietniu 2016 roku. Polki bezbramkowo zremisowały z reprezentację Danii, a mecz oglądało ponad pięć tysięcy widzów.

We wrześniowych dwóch starciach, inaugurujących zmagania w kwalifikacjach do mundialu, podopieczne Niny Patalon wywalczyły cztery punkty, po remisie z Belgią w Gdańsku 1:1 i zwycięstwie w Erywaniu 1:0 z Armenią. 

Polski zajmują aktualnie trzecie miejsce w grupie F za Norwegią i Belgią, a przed Kosowem, Albanią i Armenią. Bezpośrednio do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w 2023 roku w Australii i Nowej Zelandii, awansuje tylko zwycięzca grupy.

Informujemy również, że na stronie  media.pzpn.pl ruszył proces akredytacyjny dla przedstawicieli mediów (prasa, radio, foto, telewizyjne inne niż pokazująca mecz). Proces potrwa do 24.10.2021 roku.