aktualności Pierwsza drużyna

232 mecze i 62 bramki. Te liczby Łukasza Grzeszczyka w zielono-czarno-czerwonych barwach robią wrażenie. Dziś – po zakończeniu sezonu 2021/22 – nadszedł czas pożegnania wieloletniego kapitana GKS-u, który w Tychach występował przez 7,5 roku. Kończący się 30 czerwca kontrakt 34-letniego pomocnika nie zostanie przedłużony.

W latach 2015-2022 Łukasz Grzeszczyk stał się jednym z najskuteczniejszym piłkarzy GKS-u w historii klubu. Fot. Ł. Sobala / pressimages.pl

„Grzeszczu” trafił do tyskiego klubu w przerwie zimowej sezonu 2014/15 z Sandecji Nowy Sącz. Przez kolejne lata w wielu momentach był wiodącą postacią zespołu, notując mnóstwo kluczowych bramek i asyst. W sezonie 2015/16, w których tyszanie wywalczyli awans do I ligi, z 16 bramkami na koncie został królem strzelców całych rozgrywek.

W sezonie 2015/16 był wiodącą postacią drużyny, która awansował do I ligi. Fot. Ł. Sobala / pressimages.pl

Bilans kapitana GKS-u w ostatnich sezonach zamknął się na 232. oficjalnych spotkaniach, 62 golach i 42 asystach. Taki dorobek pozwolił mu uplasować się w czołówce najskuteczniejszym piłkarzy w historii klubu (4. miejsce w klasyfikacji strzelców ligowych).

Łukaszowi dziękujemy za wszystkie mecze i bramki w trójkolorowych barwach, dzięki którym na stałe zapisał się w historii naszego klubu!