aktualności Pierwsza drużyna

Piłkarze GKS Tychy wracają do treningów. Jutro podopieczni Ryszarda Tarasiewicza po raz pierwszy spotkają się w Nowym Roku. Dzień rozpoczną od badań krwi, następnie o 10:30 czekają ich pierwsze zajęcia na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim. Na czwartek sztab szkoleniowy przygotował dla nich specjalny radar, który sprawdzi ich szybkość i moc. Wcześniej przejdąjeszcze badania wydolnościowe i pomiar tkanki tłuszczowej.

Każdy z zawodników przed urlopem otrzymał od nas indywidualną rozpiskę. Część z nich była na bieżąco monitorowana. W pierwszy etapie okresu przygotowawczego skupimy się przede wszystkim na motoryce. Zależy nam na wydolności, sile, szybkości i wszystkim obciążeniom, które występują podczas meczu. W pierwszych tygodniach będziemy trenować na własnych obiektach, a następnie czeka nas obóz w Grodzisku Wielkopolskim – mówi Tomasz Wolak, asystent trenera GKS Tychy.

W pierwszych tygodniach okresu przygotowawczego na piłkarzy czekają zajęcia na siłowni i boisku. We wtorki i czwartki podopieczni Ryszarda Tarasiewicza będą trenować dwa razy dziennie.

W zajęciach na pewno nie będzie brał udziału Bartosz Szeliga, który po zakończeniu rundy jesiennej przeszedł zabieg artroskopii stawu kolanowego. Rehabilitacja potrwa jeszcze od 2-3 miesięcy. W tym czasie obrońca GKS Tychy będzie pracował z klubowym fizjoterapeutą.