aktualności Młodzież

GKS Tychy dokonał inwestycji w przyszłość. Nowym bramkarzem zielono-czarno-czerwonych został utalentowany, 18-letni Stanisław Czarnogłowski, który trafia do Tychów na zasadzie transferu definitywnego ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Kontrakt z tyskim klubem będzie obowiązywał do 31 grudnia 2024 roku.

Czarnogłowski urodził się 8 sierpnia 2003 roku. Jest wychowankiem warszawskiego klubu PKS-u Radość. Ostatnie 2,5 roku spędził w zespole Stadionu Śląskiego Chorzów, gdzie w obecnych rozgrywkach występował w I lidze wojewódzkiej A1 oraz seniorskiej drużynie Stadionu na poziomie A klasy.

Prezes Leszek Bartnicki i nowy bramkarz GKS Tychy, Stanisław Czarnogłowski. Fot. KP GKS Tychy

O kulisach sprowadzenia rosłego, bo mierzącego 200 centymetrów bramkarza, mówi Prezes KP GKS Tychy, Leszek Bartnicki.

Stanisław bardzo dobrze zaprezentował się w jesiennym meczu ligi juniora starszego przeciwko naszej drużynie. Od tej pory znajdował się pod stałą obserwacją, a pod koniec listopada został zaproszony na tygodniowe testy sportowe. Trenował wówczas z pierwszą drużyną GKS Tychy oraz wziął udział w sparingowym meczu rezerw. Potwierdził, że poza znakomitymi warunkami fizycznymi posiada też duże umiejętności, jak na swój wiek. Dostrzegamy w nim ogromny potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się na sprowadzenie go do Tychów.

Do rundy wiosennej 18-latek będzie przygotowywał się z pierwszym zespołem GKS. Fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl