aktualności Pierwsza drużyna

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła wnioski klubów Fortuna 1 Ligi na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023. Wśród klubów, które walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i otrzymały licencję jest GKS Tychy.

Pełny komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w I lidze o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 oraz klubów występujących w Ekstralidze kobiet mających możliwość awansu do rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.
Po analizie wniosków wraz z załącznikami Komisja podjęła następujące decyzje w stosunku do poszczególnych Klubów:

Komisja postanowiła przyznać klubom: GKS Tychy, Korona Kielce, Miedź Legnica oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała:
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym.

Komisja postanowiła przyznać Klubom Arka Gdynia oraz Widzew Łódź:
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Komisja postanowiła przyznać Klubom Odra Opole oraz Sandecja Nowy Sącz:
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym oraz infrastrukturalnym na stadionach zastępczych. Odra Opole na stadionie zastępczym w Lubinie, Sandecja Nowy Sącz na stadionie zastępczym w Sosnowcu.

Komisja postanowiła przyznać Klubowi Chrobry Głogów:
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym na stadionie zastępczym w Grodzisku Wielkopolskim;
– nałożyć na Klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5.000 zł w związku z naruszeniem kryterium F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2022/2023.

Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź:
– licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.

Komisja postanowiła przyznać Klubom: Czarni Sosnowiec, UKS SMS Łódź oraz GKS Górnik Łęczna
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraligi Kobiet w sezonie 2022/2023;
– licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2022/2023.

Od powyższych decyzji przysługuje Klubom odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni od doręczenia decyzji.