aktualności Druga drużyna

Ligowy outsider – Kuźnia Ustroń – będzie pierwszym rywalem tyszan po powrocie na boczne boisko przy Edukacji 7.

Ledwo odbili się od dna tabeli

Ustronianie po sześciu kolejkach bez zwycięstwa w końcu poczuli jego smak i dzięki pokonaniu Decoru Bełk 2:1 mogli nieznacznie poprawić swoją pozycję w tabeli. Podopieczni trenera Ryszarda Kłuska zajmują obecnie 15. miejsce, mając na swoim koncie zaledwie 4. punkty i bilans 7:19, a najskuteczniejszym strzelcem Kuźni jest Jakub Fiedor – autor 3. trafień.

Powrót na „stare śmieci”

Po trzech meczach w roli gospodarza na naturalnej nawierzchni, tyszanie postanowili zmienić miejsce rozgrywania swoich spotkań i od starcia z Kuźnią Ustroń starym-nowym domem „Trójkolorowych” będzie boczne boisko przy Edukacji 7. Po raz czwarty zatem staniemy przed szansą przełamania zwycięskiej niemocy w roli gospodarza.

Tyszanie aktualnie zajmują 7. pozycję w tabeli mając na swoim koncie 10. punktów i bilans bramkowy 9:8, a na listę strzelców wpisało się już dziewięciu zawodników – Kopczyk, Jaroch, Wilk, Biegański, Kacprowski, Pipia, Kargulewicz, Orliński i Żelazowski.

Jesteśmy zupełnie nową drużyną i każdy mecz jest dla nas nauką. Oczywiście w każdym spotkaniu chcemy walczyć o zwycięstwo i nie inaczej będzie teraz, a jak się potoczy to spotkanie dowiemy się po 90 minutach – powiedział drugi trener Łukasz Kopczyk.

Niezwykle wyrównany bilans

W 2017 roku rozpoczęła się historia spotkań między naszymi drużynami na szczeblu czwartej ligi. Od tego czasu zmierzyliśmy się 9. razy – trzy mecze kończyły się zwycięstwem tyszan, zanotowaliśmy tyle samo remisów i zwycięstw Ustronia. Bilans bramkowy wynosi obecnie 19:12. Co warte podkreślenia u siebie radziliśmy sobie ze zmiennym szczęściem wygrywając zaledwie jedno z pięciu spotkań, przy dwóch remisach i dwóch porażkach.

* Statystyki na podstawie zebranych danych z lat 1976-2022

Zestawienie par 8. kolejki:
MKS Lędziny – LKS Unia Turza Śląska
Unia Racibórz – LKS Orzeł Łękawica
Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec
KS ROW 1964 Rybnik – MRKS Czechowice-Dziedzice
KS Decor Bełk – GKS Gwarek Ornontowice
LKS Drzewiarz Jasienica – LKS Błyskawica Drogomyśl
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – KS Spójnia Landek

GKS II Tychy – KS Kuźnia Ustroń, sobota 24 września, godzina 11:00, boisko sztuczne, ul. Edukacji 7, Tychy. Wstęp wolny.