aktualności Druga drużyna

Zespół, z którym w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki walczyliśmy o baraże będzie najbliższym, domowym rywalem tyszan w walce o ligowe punkty.

Marsz w górę tabeli

Bełk to zespół, który w ostatnim czasie radzi sobie bardzo dobrze w rozgrywkach ligowych. W trzech poprzednich meczach nie stracili bramki, notując przy tym dziewięć goli. To wszystko pozwoliło naszym rywalom na objęcie trzeciej lokaty.

Decor obecnie ma na swoim koncie 48. punktów i bilans zysków oraz strat na poziomie 54:33, a najskuteczniejszym strzelcem naszych rywali jest Bartosz Semeniuk – zdobywca 13. „skalpów”.

Wziąć rewanż za jesienną porażkę

Tyszanie do tego spotkania przystąpią po dwóch z rzędu ligowych porażkach i trzech kolejnych meczach u siebie bez zwycięstwa. Aktualnie „Trójkolorowi” plasują się na 6. pozycji w tabeli, mając na swoim koncie 42. punkty oraz bilans bramkowy wynoszący 53:38. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu pozostaje Dorian Orliński – autor 8. goli.

Patrząc na formę obu drużyn, to sztuka ta jawi się niezwykle trudną do realizacji, ale najbliższy mecz będzie okazją do rewanżu za jesienną porażkę 2:3.

W ostatnim czasie tracimy mnóstwo bramek i zbliżające się kolejki nie napawają mnie optymizmem, to nie będą łatwe spotkania – tłumaczył krótko trener Jarosław Zadylak.

Starcie starych znajomych

Historia bezpośrednich meczów naszych drużyn sięga sezonu 2012/13. Od tego czasu rozegranych zostało 14. spotkań, z których osiem wygrały Tychy, pięć Bełk, a w jednym przypadku zanotowaliśmy remis. Bilans bramkowy tych starć wynosi obecnie 34:25.

Statystyki na podstawie zebranych danych z lat 1976-2022

Zestawienie par 28. kolejki:
LKS Czaniec – LKS Orzeł Łękawica
LKS Błyskawica Drogomyśl – KS Kuźnia Ustroń
KS Polonia Łaziska Górne – KS ROW 1964 Rybnik
Unia Racibórz – MRKS Czechowice-Dziedzice
MKS Lędziny – KS Spójnia Landek
Drzewiarz Jasienica – GKS Gwarek Ornontowice
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – LKS Unia Turza Śląska

GKS II Tychy – KS Decor Bełk, sobota 27 maja, godzina 11:00, boisko sztuczne, ul. Edukacji 7, Tychy. Wstęp wolny.