aktualności Druga drużyna

W najbliższą środę w Tychach będziemy świadkami bitwy o fotel lidera rozgrywek. Podopiecznych trenera Sebastiana Idczaka czeka zatem ciężka przeprawa z zajmującą drugie miejsce drużyną Decoru Bełk.

W pogoni za zajączkiem

Drużyna Decoru Bełk z pewnością początku rundy rewanżowej nie może zaliczyć do udanych. Straty punktów poniesione po wznowieniu rozgrywek kosztowały ją fotel lidera i dopiero lekka zadyszka tyszan przywróciła bełczan do gry. I choć obecnie strata rywali do nas wynosi 5. „oczek” to trzeba pamiętać, że przed nimi jeszcze jeden zaległy mecz z Czańcem.

Aktualnie podopieczni trenera Marka Piotrowicza zajmują drugą pozycję w tabeli z 52. punktami na koncie i bilansem 51:31. Najskuteczniejszym piłkarzem Bełku jest Patryk Joachim – zdobywca 12. goli.

Pokazać swoją wyższość

Tyszanie do tego spotkania przystąpią jako lider stawki z 57. punktami na koncie i bilansem wynoszącym 77:25. Na czoło klasyfikacji strzelców, po ostatnim meczu w Bestwinie, wysunął się Natan Dzięgielewski – autor 7. trafień.

Mecz ten będzie doskonałą okazją do zwiększenia przewagi nad rywalami, ale też szansą za zeszłoroczną porażkę (0:3) w Bełku, która też finalnie kosztowała tyszan fotel lidera.

Rywal może być trochę rozbity po porażce jaką zanotowali u siebie z Czechowicami, ale my musimy patrzeć na siebie i zrobić wszystko, by trzy punkty zostały w Tychach. Trzeba jednak pamiętać, że liga w tym roku jest nieobliczalna i wynik tego meczu, może jeszcze o wszystkim nie przesądzić – powiedział trener Sebastian Idczak.

U siebie przegraliśmy tylko raz

Historia spotkań między naszymi drużynami sięga sezonu 2012/13 i od tego czasu spotkaliśmy się 12 razy. Siedem meczów padło łupem tyszan, zanotowaliśmy jeden remis i cztery porażki. Bilans bramkowy tych meczów wynosi 29:22. Co ciekawe u siebie przegraliśmy raz, choć wynik (0:5) z klasy okręgowej sezonu 2013/14 był raczej srogą lekcją futbolu niż zwykłą porażką.

Zestawienie par 27. kolejki:
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała – KS Spójnia Landek
KS Kuźnia Ustroń – LKS Orzeł Łękawica
LKS Czarni Gorzyce – LKS Bestwina
MRKS Czechowice-Dziedzice – LKS Czaniec
LKS Unia Książenice – GKS Piast II Gliwice
LKS Unia Turza Śląska – LKS Drzewiarz Jasienica
TS Czarni-Góral Żywiec – KS ROW 1964 Rybnik 0:3 (walkower)

GKS II Tychy – KS Decor Bełk, środa 25 maja, godzina 18:00, boczne boisko przy ulicy Edukacji 7.