aktualności Druga drużyna

Meczem ze Zniczem Jankowice zainaugurujemy nową edycję okręgowego Pucharu Polski. Jednocześnie będzie to próba generalna przed startem Zina IV ligi.

Starzy znajomi

Przedstawiciel Future Sport klasy A będzie pierwszą przeszkodzą tyszan w tegorocznych rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Znicz Jankowice w poprzedniej edycji doszedł do półfinału rozgrywek oddając w nim walkowerem mecz z Pniówkiem Pawłowice. Wcześniej jankowiczanie pokonali walkowerem ZET Tychy, a następnie wyszli zwycięsko ze strzelaniny z Wisłą Wielką (7:6) i Piastem Gol Bieruń (5:4).

Próba generalna

Pucharowe starcie w Jankowicach będzie dla tyszan swoistą próbą generalna przed startem rozgrywek ligowych. Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka przystąpią do tego meczu jako obrońca trofeum i patrząc na wyniki poprzedniej edycji nie powinny mieć problemów z koncentracją. Rok temu bowiem na tym etapie „Trójkolorowi” odprawili JUWe Jaroszowice 9:0, by następnie rozgromić Iskrę Pszczyna (11:0) i LKS Woszczyce (8:0).

Dwa razy z rzędu byliśmy w finale pucharów i tym razem też celujemy w ostatnią rundę – tak krótko określił cele drużyny na tegoroczne rozgrywki trener Jarosław Zadylak.

Bilans prawie na remis

W Pucharze w ostatnich latach na próżno szukać bezpośrednich starć między naszymi drużynami. Dużo łatwiej jest o wyniki ze spotkań ligowych, a ostatni raz spotkaliśmy się w sezonie 2014/15 na szczeblu okręgowym, wtedy to też tyszanie zanotowali dwa zwycięstwa po 3:2, co ciekawe pierwsze mecze w tej konfrontacji rozegrane w sezonie 1988/89 również zakończyły się zwycięstwem tyszan – odpowiednio 5:0 i 4:0. Od tego czasu spotkaliśmy się 20 razy. Dziesięć meczów padło łupem GKS Tychy, dwa zakończyły się podziałem punktów, a ośmiokrotnie górą byli jankowiczanie. Bilans bramkowy wynosi 44:36.

Zestawienie par 1 rundy Pucharu Polski podokręgu Tychy:
GKS Pniówek II Pawłowice – Sokół Wola
LKS Brzeźce – Leśnik Kobiór
LKS Studzienice – LKS Łąka
Stal Chełm Śląski – Fortuna Wyry
GKS Krupiński Suszec – ZET Tychy
MKS Iskra Pszczyna – JUWe Jaroszowice
LKS Wisła Mała – GTS Bojszowy
* MKS II Lędziny – LKS Goczałkowice-Zdrój
UKS Warszowice – Polonia Łaziska Górne
LKS Gardawice – MKS Lędziny
* LKS Rudołtowice-Ćwiklice – GKS Pniówek Pawłowice
AKS Nadwiślan Góra – LKS II Gardawice
LKS Mizerów – LKS II Goczałkowice
Czułowianka Tychy – wolny los
LKS Wisła Wielka – wolny los

LKS Znicz Jankowice – GKS II Tychy, poniedziałek 8 sierpnia, godzina 17:00, Stadion LKS, ulica Żubrów 36, Jankowice.