aktualności Pierwsza drużyna

Jeden z wyróżniających się i najskuteczniejszych zawodników eWinner II ligi, Jakub Tecław został nowym piłkarzem GKS-u Tychy. 23-letni środkowy obrońca mogący również występować jako defensywny pomocnik trafia do tyskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z czwartej drużyny drugoligowych rozgrywek, Stomilu Olsztyn. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Rosły, bo mierzący 190 centymetrów wzrostu piłkarz urodził się w Iławie, ale juniorską karierę spędził w GKS-ie Wikielec oraz Football Academy Szamotuły. Przez rok występował również w młodzieżowych drużynach Jagiellonii Białystok i Warty Poznań.

Jakub Tecław i Leszek Bartnicki. Fot. KP GKS Tychy

Kuba był w rundzie jesiennej najlepszym stoperem 2. Ligi, a oprócz wywiązywania się z zadań obronnych został też najskuteczniejszym strzelcem drużyny. W swojej dotychczasowej karierze wiele meczów rozegrał również jako defensywny pomocnik. W naszym zespole ma podnieść poziom rywalizacji na obu tych pozycjach. Dysponuje imponującymi warunkami fizycznymi, a przy tym jest dobrze wyszkolony technicznie. Z powodzeniem wprowadza piłkę, posiada dokładny przerzut i potrafi groźnie strzelić z dystansu oraz wykorzystać swój wzrost przy stałych fragmentach – charakteryzuje nowego zawodnika Trójkolorowych Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Pierwsze kroki w seniorskiej piłce Tecław stawiał w Ruchu Wysokie Mazowieckie, gdzie w sezonie 2018/19 był podstawowym graczem ówczesnego trzecioligowca. W 2019 roku związał się ze Stomilem, którego barwy reprezentował przez ostatnie 3,5 roku.

W ciągu trzech pełnych sezonów w Dumie Warmii zanotował 55 meczów na poziomie Fortuna 1 Ligi, w których zdobył jednego gola.

Po spadku olsztyńskiego klubu w minionych rozgrywkach, jesienią był niekwestionowanym liderem zespołu, kilkukrotnie występując z opaską kapitana drugoligowca. Rozegrał wszystkie 19 spotkań w pełnym wymiarze czasowym, a do tego dorobku dopisał pokaźną liczbę ośmiu bramek. W grudniu został wybrany piłkarzem roku województwa warmińsko-mazurskiego.

Jakub Tecław

ur. 03.07.1999 r. w Iławie
pozycja: środkowy obrońca, defensywny pomocnik
kluby w karierze: GKS Wikielec (juniorzy), Football Academy Szamotuły (juniorzy), Jagiellonia Białystok (juniorzy), Warta Poznań (juniorzy), Ruch Wysokie Mazowieckie, Stomil Olsztyn
sezon 2022/23: 19 meczów, 8 bramek (Stomil Olsztyn, eWinner II liga)