aktualności Suzuki 1 Liga

W najbliższą sobotę tyscy koszykarze rozegrają kolejne wyjazdowe spotkanie z rzędu. Tym razem wyjeżdżają do oddalonego o ponad 210 kilometrów Kłodzka. 

fot.: Krzysztof Masztafiak

Pierwsze spotkanie w Tychach pewnie wygrał GKS 100:92, a najlepszym strzelcem był Radek Trubacz z 25 punktami. Sobotni przeciwnicy w tym sezonie nie mają łatwej przeprawy. Nysa w tym sezonie nie odniosła jeszcze zwycięstwa. Na domiar złego w zimową przerwę kłodzką szatnie opuścił Tomasz Ochońko, czyli ich lider. Zasilił on szeregi Górnika Wałbrzych. Gra Kłodzka nie wygląda dobrze. Trafiają zaledwie 77 punktów na mecz, tracąc przy tym aż 95. Pomimo złych statystyk Nysa w tym sezonie miała kilka dobrych spotkań, gdzie nie udało się dowieźć zwycięstwa do końca z powodu braków kadrowych, które ciągną się za nimi od początku sezonu.

fot.: Krzysztof Masztafiak

Pomimo słabego sezonu nie można ich lekceważyć, ponieważ w składzie nadal mają kilku zawodników, którzy mają doświadczenie na 1-ligowych parkietach. Na tyskim koncie bilans 10 zwycięstw i 6 porażek, a mecz w Kłodzku musi być zwycięski dla GKS-u! 

Najlepsi w swoich statystykach zawodnicy Zetkamy Doral Nysa Kłodzko:

Punkty: 13.1 – Karol Nowakowski

Zbiórki: 6.0 – Paweł Nowicki

Asysty: 4.4 – Marcin Kowalski

Przechwyty: 1.3  – Paweł Nowicki

Celne/% za 3: 1.7/37.5 – Marcin Kowalski

EVAL: 12.8 – Paweł Nowicki

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy,  09.01.2021 o 17:00

Transmisja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem TVCOM i jest dostępna TUTAJ