aktualności Pekao S.A. 1 Liga

W minioną środę zaległy mecz 5 kolejki rozgrywał GKS Tychy z Miastem Szkła Krosno. Mecz zapowiadał się zacięty i taki też był.

Na krośnieńskim parkiecie mecz otworzył celnym rzutem Patryk Kędel. Punktować od razu zaczęli również gospodarze. Pierwsza kwarta szła punkt za punkt. Żaden z zespołów nie oddalał się na więcej niż 5 „oczek”. Bardzo dobra gra z obu stron dała remis po 1 części gry.

W drugiej ćwiartce gra nie zmieniła się. Byliśmy świadkami dobrej, twardej walki po obu stronach parkietu. W Tychach punktował Przemek Wrona, natomiast z drugiej strony ataki prowadził Dariusz Oczkowicz i Bartosz Ciechociński. Celną trójką połowę zakończył Kacper Mąkowski i GKS prowadził do przerwy 42:38.

W 3 kwarcie drużyny próbowały uciec, lecz zrywy punktowe były zbyt małe i wynik cały czas trzymał się remisu. Ostatnia kwarta nie była dla trenera Jagiełki dobra. Najpierw 5 faul zaświecił się przy Przemku Wronie, a kilka minut później za limit przewinień musiał zejść Patryk Kędel. Do końca spotkania pod koszem grali Kacper Mąkowski oraz Piotr Karpacz. Pierwszy z nich trafiał systematycznie za 3. Do pomocy ruszył Marcin Woroniecki, który z podkoszowym trafił cenne trójki w końcówce. Wszyscy już myśleli, że zwycięstwo pojedzie do Tychów. Wtedy piłkę do rąk wziął Dariusz Oczkowicz, który trafił za 3 i doprowadził do remisu.

2020.09.26 Tychy Koszykowka Suzuki 1 Liga Mezczyzn GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska N/z {persons} Foto Lukasz Sobala / PressFocus

W dogrywce inicjatywę przejęli krośnianie i trener Jagiełka musiał interweniować przerwą na żądanie. Cenne punkty trafił Marcin Woroniecki, a później Kacper Mąkowski. Z drugiej strony za 3 trafił Alan Czujkowski i byliśmy świadkami kolejnej dogrywki!

W ostatnich 5 minutach gry stery przejął Kacper Mąkowski, który trafił 6 z 10 punktów i doprowadził do cennego zwycięstwa z Miastem Szkła! GKS wygrywa w Krośnie 100:94 po 2 dogrywkach.

Po meczu z Miastem Szkła Krosno należy wyróżnić Kacpra Mąkowskiego (28 punktów, 5×3), który z zimną krwią poprowadził tyszan do zwycięstwa. Cenne punkty trafiał również Marcin Woroniecki (18 punktów), a pod koszem rządził duet Wrona (13 punktów, 6 zbiórek) – Kędel (8 punktów, 10 zbiórek).

Najbliższy mecz odbędzie się w Tychach, a rywalem GKS-u będzie Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. Początek meczu 29.11 o 18:00.