aktualności Pekao S.A. 1 Liga

Tyscy koszykarze rozegrali pierwszy mecz o punkty w Suzuki 1 liga. Do Tychów przyjechała drużyna Weegree AZS Politechnika Opolska. Mecz rozpoczęliśmy bez Patryka Kędela, który boryka się̨ z drobną kontuzją. Na początku pierwszej kwarty, oba zespoły grały równo, zdobywając punkt za punkt.

Gdy na tablicy wyników był wynik 7:7, nasz zespół zaczął grać inaczej, dużo szybciej i bardziej kombinacyjnie, co pozwoliło zdobyć 15 punktową przewagę po pierwszej kwarcie. Tak jak pierwsze 10 minut, było grane pod nasze dyktando, tak drugie było dużo bardziej wyrównane.

Przez pierwszych kilka minut rywale zaczęli odrabiać straty, w pewnym momencie prowadziliśmy już tylko 7 punktami. Nie trwało to jednak długo, bo zaczęliśmy punktować przeciwników, przy czym również coraz częściej odbieraliśmy piłkę w defensywie.

Po przerwie, to my zaczęliśmy od zdobycia ośmiu punktów. Od tego momentu, nasza gra wyglądała coraz gorzej. Dużo przechwytów rywali i niecelnych rzutów z naszej strony. Dobra gra rywali, skutkowała odrabianiem strat, przez co przewaga tyskich koszykarzy zmalała do zaledwie 9 punktów.

Czwarta kwarta źle się̨ dla nas rozpoczęła. Brak pomysłu na grę, i straty w wyprowadzeniu piłki, dawały się we znaki, a skutkiem tego była przegrana kwarta 10-19.

W dogrywce gra wyglądała lepiej, rywale również nie odpuszczali, a wynik był cały czas bliski remisu. Jednak to nam w konsekwencji udało się wygrać to spotkanie, przewagą 3 punktów.

Na wyróżnienie zasługuje występ Przemysława Wrony (12 punktów, 11 zbiórek, 4 przechwyty, 2 bloki).

GKS Tychy 78:75d. Weegree AZS Politechnika Opolska.